BORŮVKOVÝ KOKTEJL

Borůvky jsou jedno z nejzdravějších ovocí. Teď v létě je jejich sezóna, a proto vám dnes dám tip na zdravý koktejl pouze z ovoce a kokosového mléka, který můžete dětem připravit na svačinu nebo jen tak na osvěžení na zahradu či k bazénu.

Co budete potřebovat

  • hrnek borůvek
  • 1 zralý banán
  • 200 ml kokosového mléka (nejchutnější je mléko od značky Aroy-D, ale můžete použít i jiné, které má ve složení pouze vodu a kokos)

Jak na to

Suroviny umixujte, nalijte do skleniček a dejte na chvilku chladit do lednice.

Z uvedeného množství získáte zhruba dvě skleničky.

DSC_0531

Přiznávám, že jako dítěti mi trhání borůvek připadalo jako otravná akce, která mě bavila tak maximálně deset minut. Vyzbrojeni hliníkovými baňkami na mléko jsme se s bráchou povalovali v borůvčí a čekali, až mamka zavelí, že už toho máme dost a jedeme domů 🙂 .

Bohužel mi to zůstalo dodneška, takže my si borůvky kupujeme, přestože jich máme za humny plný les. Ale není všem dnům konec a až kluci povyrostou, třeba ještě tomu nekonečnému trhání malých bobulek přijdu na chuť.

A co vy? Chodíte rádi do lesa na borůvky, nebo si je raději koupíte u cesty nebo v obchodě?

Tereza Broschová
Mou vášní je hledání odpovědi na to, co je zdravý životní styl a zdravá strava a považuji se za celoživotní studentku, protože jedině v tomto nastavení je možné být stále otevřená novým poznatkům. Jako máma dvou synků jídlo dennodenně řeším ve své kuchyni a mým cílem je inspirovat ostatní, že vařit se dá zdravě, rychle a jednoduše.
 
Jsem propagátorkou životnímu stylu paleo, který preferuje opravdové jídlo a i o tom je moje kniha Opravdové jídlo pro děti - proč a jak začít vařit paleo.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *