FÍKY V ČOKOLÁDĚ

Před Vánoci jsem hledala ilustrační fotku oříšků a sušeného ovoce a první, co na mě ve fotobance vyskočilo, byly fíky plněné mandlí, namočené v čokoládě. Hned jsem si řekla, že tohle musím zkusit a že by se to skvěle hodilo jako sladká jednohubka na silvestrovskou oslavu. A protože je to vážně moc dobré a navíc to nezabere moc času, tak píšu recept.

Co budete potřebovat

  • sušené fíky (já jsem měla 200 gramové balení)
  • loupané mandle (počet podle počtu fíků)
  • hořká čokoláda – nejméně 70% (mně stačila půlka tabulky)

Jak na to

  1. Ve vodní lázni si rozpusťte čokoládu.
  2. Do fíku si zespodu udělejte dírku (rukojetí malé lžičky nebo nožem), do které vsuňte mandličku.
  3. Fík pak chytněte za horní část a ponořte do čokolády.
  4. Tenhle triviální postup udělejte postupně se všemi fíky. Fíky si pokládejte na talíř vyložený pečicím papírem, aby vám čokoláda nepřituhla k talíři.
  5. Nechte ztuhnout v ledničce.

Konec roku mám moc ráda. Každý má před sebou čistý nepopsaný papír dalších 365 dní svého života a čím ho popíšeme je jen na nás. Je to i období novoročních předsevzetí, protože v sobě máme touhu být šťastnější, zdravější, usměvavější, méně vystresovaní, …

Přeju vám, ať se v novém roce máte tak, jak si sami přejete!

A kdybyste měli na to-do listu pro rok 2018 „zlepšit rodinný jídelníček”, určitě vám přijde vhod i moje knížka>>

Tereza Broschová
Mou vášní je hledání odpovědi na to, co je zdravý životní styl a zdravá strava a považuji se za celoživotní studentku, protože jedině v tomto nastavení je možné být stále otevřená novým poznatkům. Jako máma dvou synků jídlo dennodenně řeším ve své kuchyni a mým cílem je inspirovat ostatní, že vařit se dá zdravě, rychle a jednoduše.
 
Jsem propagátorkou životnímu stylu paleo, který preferuje opravdové jídlo a i o tom je moje kniha Opravdové jídlo pro děti - proč a jak začít vařit paleo.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *