• Máte doma dítě, které má oslabenou imunitu, je neustále nemocné nebo trpí nějakým chronickým onemocněním jako je například atopický ekzém, potravinové alergie nebo trávicí potíže a chcete ho podpořit správnou stravou, která mu pomůže v boji s jeho onemocněním?
 • Vadí vašemu dítěti nějaké potraviny, ale vy nejste schopní vypátrat, které to jsou? Potřebujete nastavit eliminační dietu, která bude dostatečně pestrá, výživná a bezpečná pro vás i dítě?
 • Trpíte vy nebo vaše dítě autoimunitním onemocněním, dozvěděli jste se o terapeutické dietě AIP (autoimunitním protokolu), rádi byste se do toho pustili, ale nevíte, jak na to a co to obnáší?

VE VŠECH TĚCHTO PŘÍPADECH PRO VÁS MÁM ŘEŠENÍ

Nemusíte jen sedět s rukama v klíně a přijmout fakt, který vám nejspíš tvrdí celé vaše okolí, že se s tím nedá nic dělat, pouze potlačovat příznaky pomocí různých mastí, pilulek a dalších vymožeností dnešního farmaceutického průmyslu.

Dá se s tím totiž dělat mnoho.
Existují možnosti, jak situaci změnit.

Jak se posunout dál, jak vyrazit na cestu za zdravím vašich dětí nebo vás, nejenom neustále dokola léčit a léčit a nikdy se nepodívat na skutečné příčiny zdravotních problémů vás nebo vašeho dítěte.

Těch cest je mnoho a jednu z nich vám chci teď představit.

Jsem Tereza Broschová,

specialistka na preventivní a funkční výživu. Souvislostem mezi jídlem a zdravím se věnuji už desátým rokem. Neplánovala jsem, že se tento obor stane mým povoláním, ale zdravotní stav mého syna a zoufalá bezmoc při řešení jeho onemocnění mě donutila se na věci dívat jinak, hledat si sama informace, a to především v zahraničí, kde jsou v těchto otázkách mnohem dál.

Zkrátka jsem se nikdy nesmířila s tím, že z mého syna bude už nadosmrti chronicky nemocný člověk s oslabenou imunitou, s těžkým atopickým ekzémem, mnoha potravinovými alergiemi, které se postupně přelijí do pylových alergií a nejspíše i astmatu, s chronickými trávicími potížemi, z kterých se nakonec můžou vyklubat autoimunitní záněty střev, že z něj bude hyperaktivní, nezvladatelné, agresivní dítě neschopné fungovat v kolektivu. Protože tohle všechno nám bylo předloženo jako fakt, se kterým se prostě musíme smířit.

Kromě klasického vzdělání výživového poradenství, studia nutriční medicíny (a spousty dalších kurzů, workshopů, konferencí z oblasti funkční medicíny, výživy, zdraví) jsem i absolventka programu hlavní představitelky a propagátorky autoimunitního protokolu dr. Sarah Ballantyne, na jehož základech a principech jsem postavila vlastní kurz.

Představuji vám jediný online kurz tohoto druhu v České republice nazvaný Opravdovým jídlem ke zdraví.

Tento šestitýdenní kurz je postavený na ozdravné dietě (ve světě známé také jako autoimunitní protokol), která se dodržuje 1 - 3 měsíce.

 

Jde o tzv. science-based diet, tedy dietu, která je ověřená vědou. Nejde o žádné výživové domněnky a polopravdy. Všechna doporučení stojí na faktech současného vědeckého poznání. Je ověřená na tisícovkách lidí, kteří si díky ní zlepšili své zdraví.

Jde o bezpečnou, terapeutickou dietu, díky které poznáte:

 • které potraviny vám nebo vašemu dítěti vadí a které ne,
 • které potraviny musíte mít v jídelníčku, aby se váš stav začal zlepšovat
 • a jak se tím vším prokousat tak, aby to vám tyto informace, které v průběhu eliminace zjistíte, sloužily už neustále a organismus se uzdravoval.

Ozdravný program je zaměřen na děti, protože jsou to právě mámy dětí, které se na mě v posledních letech nejvíce obracely o pomoc a rady, ale základy výživy a ozdravného programu platí všeobecně, takže je využijete i jako dospělí, pokud máte nějaký chronický problém. 

Program můžou využít i kojící ženy s kojenci a batolaty, u kterých je nutné řešit nejen stravu dítěte, ale i matky. V sekci recepty jsou pro ty nejmenší připravené i doporučené první příkrmy.

Program je také vhodný pro alergiky na mléko a mléčné výrobky, lepek, vejce nebo ořechy. Žádná z těchto potravin či látek se v ozdravném programu nekonzumuje.

Dietu si můžete upravit i do mírnější verze 

(eliminací jen některých potravin), ke všemu získáte v kurzu potřebné informace a praktické tipy.

Kurz mi dal možnost seznámit se se stravováním a fungováním našeho těla od základů - pěkně přehledně od "buňky" po jídlo na talíři.
Bonusové lekce kurz povýšili na jinou úroveň. Nemám analytické myšlení, tak jsem potřebovala ucelené informace, pěkně "polopatě" a lidsky řečené a uchopitelné. To tento kurz naplnil.
Tereza Kopřivová
Kurz splnil moje očakávania. Obsahuje pokope nielen všetky dôležité informácie, ale predovšetkým konkrétne rady ako ich zaradiť do nášho života. Sekcia recepty ponúka pekný výber jedál, od ktorých sa dá odraziť a upravovať si už podľa seba. Ďaľším prínosom je neustála podpora lektorky. Na všetky moje otázky som dostala adekvátne odpovede, za čo som vďačná.
Lucia R.
Kurz je velice přínosný z hlediska informací o výživných hodnotách jednotlivých potravin, jak vyléčit střeva, jak nastavit rovnováhu v těle. Líbí se mi jak je kurz opravdu komplexní, propracovaný včetně motivace, jak veškeré změny zvládnout. Paní Broschová předává své znalosti nastudované během několika let v uceleném balíčku, myslím, že to se jinde sehnat nedá. Navíc podané velice příjemnou formou. Děkuji.
Michaela H.
Kurz je výborně sestaven a zpracován. Moc se mi líbila teoretická část i s bonusy, člověk tak nějak víc chápal, proč do toho jít. Ke spoustě věcí se neustále vracím. Recepty jsou neodmyslitelnou pomůckou a motivační videa vše krásně doplňují. Moc za kurz děkuji. Musím vážně moc pochválit, jak je zpracován. A to nejen teoreticky, ale i graficky!
Jana J.
Mám za sebou kurz výživového poradenstva akreditovany ministerstvom školstva SR. Musím povedať, že tento AIP kurz bol pre mňa oveľa prinosnejši, informácie komplexné, pekne logicky vyskladané a postupne dávkované, bez zbytočnej vaty. Za seba môžem s kludnym svedomím odporučiť ho nielen mamičkám detí vramci prevencie a podpory liečby autoimunitnych ochorení, ale aj výživovými poradcom a lekárom.Verim, že svoje zdravie a život máme vo svojich rukách a najdôležitejšie je robenie informovaných rozhodnutí v živote. Tento kurz má potenciál pomôcť nielen jednotlivcom ale cez nich aj celej spoločnosti, vrátiť sa ku skutočným hodnotám. Zo srdca zaň ďakujem.
Mgr. Martina Redajová
Pokud člověk o tomto typu stravování nic neví, bude uchvacen, vše je čtivě a srozumitelně vysvětleno v jednotlivých lekcích. Ještě nejsem rozhodně na konci cesty, ale už závěrem kurzu došlo ke zlepšení některých mých problémů (kožní potíže, trávicí problémy a hlavně velká únava a pocit na omdlení, který jsem často měla na makrobiotické stravě). Paní Tereza je velmi milá a věci dokáže velice dobře spojovat do souvislosti. Za mě kurz rozhodně doporučuji každému, kdo hledá, jak zlepšit své zdraví.
Radka Frydrychová

Naše tělo je geniálně propojený celek, kde vše se vším souvisí, proto i tento program je založen na celostním přístupu ke zdraví. Nezaměřuje se pouze na část člověka (kůži, žaludek, střeva nebo imunitní systém, atd.), ale řeší kořeny problémů. Příčiny většiny chronických onemocnění totiž vycházejí z několika málo problémů, které jsou spolu vzájemně provázané.

Jde o oslabený imunitní systém, propustné střevo, dysbiózu ve střevech, což znamená vychýlenou rovnováhu mezi prospěšnou a patologickou mikrobiotou, dále chronický zánět a nedostatek živin (jako jsou vitamíny, minerály a další esenciální látky).

Dieta představená v kurzu je eliminační, ale má v sobě na rozdíl od jiných eliminačních diet ještě druhou složku, a tou je složka ozdravná, terapeutická.

Nepůjde tedy jen o vyřazení potravin, ale zejména o ozdravení organismu, o nastartování jeho samouzdravovacích schopností.


V online kurzu se naučíte

 • Základy výživy, které jsou nutné pro pochopení toho, proč je ozdravný program postavený zrovna tak, jak je. Souvislosti mezi jídlem a zdravím jsou základním předpokladem toho, abyste se vyznali ve výživě obecně a aby vás už nikdo nemohl "opít rohlíkem (byť celozrnným :-)".
 • Dozvíte se, jak poskládat ozdravný jídelníček (co zařadit a co vyloučit), aby měla dieta uzdravovací efekt. Dostanete také detailní návod na znovuzavádění potravin zpět do jídelníčku, což je naprosto zásadní část celého ozdravného programu!
 • Díky desítkám receptů se naučíte vařit výživově bohatá jídla pro své děti plná vitamínů, minerálů a dalších nezbytných živin.
  Tyto recepty se pak stanou trvalou součástí vaší kuchyně a vy budete klidní, protože budete umět svým dětem servírovat přesně to, co jejich rostoucí těla zrovna potřebují.
 • Získáte i přehled o celkovém životním stylu, o tom, na co je potřeba ještě zaměřit svou pozornost (spánek, stres, pohyb) a čemu se vyhýbat (toxické prostředí kolem nás).
  Budete vědět, jak konkrétně tyto oblasti ovlivňují naše zdraví a náš život a co dělat pro to, abyste je postupně zlepšovali.

Na konci kurzu zkrátka budete vědět, co servírovat (nejen) svým dětem, aby se nejen uzdravily, ale aby zůstaly zdravé dlouhodobě. 

Podpoříte jejich imunitní systém, snížíte zánět v jejich těle, podpoříte správné hormonální fungování a zároveň jim zajistíte dostatek všech nutných živin pro růst a vývoj.

Toto všechno budete po konci kurzu vědět a umět.

A víte, co je za tímto vším, za těmito všemi znalostmi a dovednostmi? Je to pocit vlastní zodpovědnosti a zároveň svobody.

Převezmete (možná poprvé) zodpovědnost za zdraví svých dětí i za sebe samé.

A tento pocit vás posune na úplně jinou úroveň.

Všichni víme, že zdraví (jak fyzické, tak ale i to duševní) je stav, bez kterého vše ostatní ztrácí smysl.

Zdraví si nelosujeme v loterii, musíme o něj neustále pečovat. Nikdo jiný to za nás neudělá.

JAK BUDE KURZ PROBÍHAT

Kurz trvá 6 týdnů. Na začátku kurzu dostanete přístupy do členské sekce, ve které se postupně budou otevírat jednotlivé lekce. Na otevření lekce vás vždy upozorním i e-mailem.

V každém týdnu jsou pro vás připravené

 • Úvodní video a text,
  ve kterých se dozvíte, co vás v daném týdnu čeká.
 • 3 lekce v textové podobě,
  ve kterých projdeme všechny důležité informace o ozdravném programu.
 • Úkol,
  díky kterému si postupně sami uvědomíte svou situaci a nastavíte svoje další kroky.
 • Motivační video
  o neviditelných souvislostech, které se změnou stravy souvisí.
 • Seznamy, checklisty
  pro jednodušší orientaci.
 • Bonusové lekce,
  které rozšiřují téma daného týdne.

To, co dělá tento kurz výjimečný,
je jeho receptová část.

 Ke zlepšení zdraví totiž nestačí si o souvislostech jen číst, ale musíte je umět zavést i do praxe. V tom často bývá kámen úrazu.

 

Připravila jsem proto pro vás s mojí kolegyní Danielou Starou desítky receptů, které odpovídají pravidlům ozdravného programu (AIP) a které si můžete stáhnout i ve formě pdf.

 Receptů je připraveno 90+ a stále přibývají. Najdete zde základní recepty, snídaně, polévky, hlavní jídla, dezerty a svačiny, saláty, nápoje a příkrmy.

Jak to vypadá uvnitř kurzu?

Kurz je nyní otevřený trvale, není k němu tedy podpora ve facebookové skupině.


Co dalšího můžete využít?

Kurzem prošlo už více jak 300 účastníků a mnozí měli doplňující otázky, které nezapadly, ale vytvořila jsem z nich databázi DOTAZŮ a mých odpovědí na ně.

Vy díky tomu získáte další odpovědi na otázky týkající se nejen eliminační diety, ale i informace ohledně různých potravin, výživy, doplňků stravy, a obecně zdraví.

První 3 týdny jsou určené k seznámení s teorií nutnou pro pochopení celého konceptu AIP (základy výživy, vývoj lidského stravování, co a proč se vyřazuje a na jakých potravinách dieta naopak stojí a proč).

Samotnou dietu můžete začít držet od 4. týdne, kdy se vám otevře sekce receptů. 

Kurz pak pokračuje ještě dva týdny, kde se zaměříme na další faktory životního stylu a také na to, co dělat dál, protože jednorázovou eliminací to rozhodně nekončí, je potřeba se umět připravit na dlouhodobou a udržitelnou podobu jídelníčku.

Poté už budete postupovat individuálně, vyzbrojeni všemi potřebnými informacemi, praktickými radami a recepty, které vám budou už natrvalo k dispozici v členské sekci (můžete se do ní libovolně přihlašovat kdykoliv, když budete potřebovat, přístupy vám zůstávají).

Největší výhody online kurzu

 • Online kurz trvá sice 6 týdnů, ale přístupy k němu vám už zůstanou. Můžete se tedy do členské sekce kdykoliv a zcela libovolně znovu přihlašovat. Všechny potřebné informace budete mít stále k dispozici.
 • Lekce, úkoly i videa si můžete procházet v době, kdy na to máte čas (třeba při odpoledním spánku vašich dětí).

Co konkrétně se dozvíte a naučíte v jednotlivých modulech

MODUL 1

Začneme zeširoka. V prvním modulu vám ukážu, jak přemýšlet nad zdravím z širší perspektivy. Projdeme si základy výživy, vývoj stravování i vliv prostředí na náš organismus. Dozvíte se, jaké jsou základní příčiny chronických onemocnění.

MODUL 2

V lekcích tohoto modulu se dozvíte základní pilíře ozdravného programu, na čem stojí a jaké jsou jeho hlavní principy. Konkrétně se pak podíváme na doporučené potraviny a na to, jak je poskládat na talíř.

MODUL 3

Třetí týden se podíváme na látky, které se v programu dočasně eliminují z jídelníčku a dozvíte se, jaké konkrétní potraviny tyto látky obsahují. Povíme si i o dvou cestách, kterými se můžete při vyřazování potravin vydat.

MODUL 4

V tomto modulu se pustíme do vaření. Podíváme se na kvalitu, pestrost a sezónnost, zjistíte, jak konkrétně by měl vypadat váš denní jídelníček, co všechno by v něm mělo být zahrnuto. Dostanete návody, co nakoupit do zásoby a jak si proměnit kuchyň. Zároveň se tento týden otevře sekce s recepty, podle kterých můžete začít vařit.

MODUL 5

V pátém týdnu se podíváme na další dílky do skládačky zvané zdraví. Jednotlivé lekce budou o stresových faktorech, vztazích, spánku, pohybu a přírodě.MODUL 6

V posledním týdnu kurzu si zopakujeme všechny důležité body ozdravného programu a podíváme se na důležitou součást, kterou je testování potravin a jejich zařazování zpět do jídelníčku. Nakonec si načrtneme cestu, po které se můžete po absolvování ozdravného programu vydat dál.


KE KURZU ZÍSKÁTE I TYTO DVA SKVĚLÉ BONUSY

BONUSOVÉ LEKCE

Informací o souvislostech mezi jídlem a zdravím je tolik, že jsem se rozhodla kurz rozšířit o bonusové lekce, které půjdou ještě více do hloubky

 

Témata bonusových lekcí jsou tato:

 • Alergie, intolerance, přecitlivělost/nesnášenlivost, autoimunitní onemocnění, infekce a snížená imunita
 • Atopický ekzém - příčiny a léčba
 • Trávicí potíže: průjem, zácpa, reflux - Bristolská stupnice stolice
 • Mikrobiom - souvislosti s imunitním systémem, dysbióza
 • Zdroje živin - vitamíny a minerály a jejich zastoupení v potravinách
 • Superpotraviny pro mikrobiom
 • Lepek a mléko, ADHD, autismus a poruchy učení
 • Cukr - jak se vyznat v různých zdrojích sacharidů
 • Kojenci - kojení a mateřské mléko, strava kojící ženy, první příkrmy
 • Jak řešit potíže - příčiny, rady a tipy, co s tím
 • Fermentované potraviny - pozor na ně
 • Jak podpořit ozdravný proces - další rady a tipy
 • Zdroje a užitečné odkazy - k AIP, i k životnímu stylu po projití ozdravnou dietou

10 TIPŮ NA ZVLÁDÁNÍ STRESU

Mít nemocné dítě je obrovský nápor na psychiku. Umět zvládat stres, který se s tím pojí, je velmi důležitou součástí celého tohoto ozdravného programu, protože děti často velmi přesně zrcadlí to, jak se jejich máma cítí.

Tento bonus pomůže i těm, kteří se sami vypořádávají v životě s omezujícím onemocněním.

Pavlína Jiroušková, certifikovaná výživová poradkyně a EFT terapeutka, pro vás vytvořila bonusový materiál, ve kterém vám představí 10 jednoduchých, ale velmi efektivních metod, jak mít svou psychiku pod kontrolou a jak si ulevit od každodenních starostí.


KOLIK KURZ STOJÍ

V členské sekci získáváte

 • 6 úvodních videí,
 • 18 lekcí (v psané formě), které vás provedou ozdravným programem,
 • 6 úkolů (na každý týden jeden),
 • 6 motivačních videí,
 • 90+ receptů (které stále přibývají),
 • 14 bonusových lekcí,
 • bonus od Pavlíny Jirouškové, jak zvládat stres,
 • seznamy a checklisty, které vám usnadní ozdravný program.

Díky informacím v tomto kurzu konečně pochopíte, jak funguje lidské tělo, jak ho nastartovat k ozdravnému procesu a jak se o něj starat, aby i nadále zůstalo zdravé.

Tyto komplexní informace, rady, tipy, triky a recepty využijete nejen po dobu ozdravné diety, ale stanou se trvalou součástí vašeho zdravého životního stylu!

Životního stylu, díky kterému budete se svými dětmi prožívat život bez nemocí a plní elánu a z vašich dětí vyrostou silní, zdraví a energií nabití dospěláci se zodpovědností za své zdraví.

Cena kurzu je

3990 Kč / 165 Eur

Je to jediný program svého druhu v České republice a jeho cena by mohla být vyšší, když si spočítáte, kolik peněz stojí různé léky, mastičky, předražené a nekvalitní doplňky stravy.

A také kolik času stojí se informacemi ohledně zdraví a stravy prokousat, abyste si z nich mohli odnést alespoň trochu relevantní závěr a náhled na vaše problémy.  Bez nadsázky mohu říct, že to opravdu trvá roky. A tolik času nejspíše v situaci, ve které se teď nacházíte, nemáte.

Od účastníků vím, že tento kurz je něco, k čemu se neustále vrací, když si chtějí oživit informace a zrevidovat dosavadní cestu ke zdraví.

Mít toto vše k dispozici, kdykoliv budete potřebovat, to je bez nadsázky k nezaplacení. 

Za 3990 Kč / 165 Eur získáte: 

 • kompletní informace ohledně zdraví a jídla,
 • postup krok za krokem eliminační dietou AIP,
 • rady a tipy, co a jak dál - jak si nastavit dlouhodobě udržitelný jídelníček,
  desítky vyzkoušených receptů.

DĚTI SI ZASLOUŽÍ BÝT ZDRAVÉ, TAK JE PODPOŘTE.

A I ANI VY SE NEMUSÍTE TRÁPIT S ONEMOCNĚNÍMI, NĚKDY STAČÍ PROSTĚ JEN ZAČÍT A VŠE OSTATNÍ SE CESTOU POSKLÁDÁ.

ZKUŠENOSTI OSTATNÍCH

Přečtěte si názory těch, kteří už si ozdravným protokolem a online kurzem prošli. 

Absolvovala jsem kurz AIP, který mi velmi pomohl s mými zdravotními problémy. Trpěla jsem na alergie a ekzémy, po antibiotikách se mi začaly dělat i fleky na obličeji.

Během a po absolvování kurzu, kde jsem před samotnou dietou získala veškeré potřebné znalosti, začaly problémy skutečně ustupovat. Nejvíce mi to ale dalo to, že jsem se naučila jíst základní potraviny. Zjistila jsem, že z nich připravíte ta nejvýživnější a nejchutnější jídla. Dnes už u mě průmyslově zpracované potraviny prakticky nenajdete.

Moc děkuji za příležitost změnit svůj život díky zdravé stravě.
Tereza Klasnová
Naše zkušenost s AIP je ryze pozitivní. Na AIP jsem poprvé narazila při poslechu rozhovoru s paní Broschovou, a ihned mě to zaujalo, protože popis problémů jejího syna v mnohém seděl na našeho, tehdy 2,5 letého syna. Před sebou jsem měla naději a vidinu toho, že by se syn mohl uzdravit a my zase žít plnohodnotný život.

Syn v té době trpěl ekzémem, který se mu rozlezl po celém těle. K tomu se přidaly alergie na roztoče a psa, které se postupně zhoršovaly do té míry, že to začalo být nesnesitelné. AIP k nám přišlo doslova za 5 minut 12. V té době na tom syn byl tak špatně, že jsme byli ochotni zkusit úplně cokoliv. V noci nespal, nonstop jsme mu odsávali z nosu, byl unavený a nevyspalý, nic si neužíval. Každý den jsem prala povlečení špinavé od krve, jak se celou noc škrábal. Bylo to k zbláznění a mělo to dopad na celou rodinu.

Syn tu změnu zvládl skvěle, vysvětlili jsme mu, co se bude dít a proč a on to pochopil a neměl s tím sebemenší problém. Měla jsem tehdy bláhovou představu, že bude syn na dietě měsíc nebo dva a že pak začneme zařazovat jednotlivé potraviny zpět. To jsem ještě netušila, že jeho imunita je v tak hrozném stavu, že fáze znovuzařazování potravin přijde až po třech měsících (a to ještě hodně pozvolna).

Viditelné zlepšení nastalo po asi 2,5 měsících, kdy ekzém začal pomalu ustupovat, byl hladší a syn se nedrbal tak zuřivě jako dřív. Alergie se začaly také pomalu lepšit. Po asi 8 měsících došlo ke zlepšení jeho stavu o zhruba 70%, ekzém zmizel z většiny těla. Abych to shrnula, tak AIP nám neuvěřitelně pomohlo a nakoplo nás k velkým změnám v našem životě. Celý příběh Terezie si můžete přečíst tady
Terezie Hettová
Pro mě měl kurz velký přínos. Na internetu je na toto téma (výživa, zdraví, atopie) tolik rozporuplných názorů, že je člověk spíš zmatený a neví, co je správně. Tak jsem ráda, že jsem našla tento kurz, který vytvořil člověk, který to má podrobně nastudované, absolvent vědeckého kurzu a člověk, který má s tímto vlastní zkušenost.

A hlavně jsem nečetla jen fakta od nějaké anonymní bytosti, ale viděla člověka, který tím žije a ví. :-) A myslím, že všichni museli cítit vaši podporu nejen na Facebooku. Měla jsem těch 6 týdnů pocit, že v tom a na to nejsem sama a taky pocit naděje, že vše je v našich rukou a ne v rukou cizích lékařů.  Děkuji.
Radka Šlosárková
S kurzem jsem byla nadmíru spokojena. Ze začátku jsem do toho šla s velkými obavami, ale nakonec jsme to s dcerou zvládly. Neříkám, že to nebylo náročné, ale něco takového jsem opravdu potřebovala, nějakou motivaci a povzbuzení. Moc děkuji za tento skvělý kurz.
Bára Krejsová
Kurz naprosto splnil a v některých ohledech i předčil moje očekávání. Je velmi těžké udělat takto radikální změnu ve stravování, proto je fajn mít takovou podporu, která v kurzu byla. Dozvěděla jsem se další důležité informace, které zapadaly jako puzzle do mojí skládačky.

Naše cesta je pomalejší, ale i tak jsem díky tomu dokázala zavést vcelku radikální změny ve stravování syna i sebe. A po třech týdnech zmizel chronický průjem, se kterým jsme se trápili už téměř půl roku, přestože jedeme zatím jen bezlepkovou a bezmléčnou dietu s omezením cukru.

Ještě to není úplně ono a k autoimunitnímu protokolu se připravujeme, protože vím, že určitě bude mít kýžený efekt. Za kurz jsem neskutečně vděčná, protože mi konečně dodal odvahu přijít do školky a říct, že se syn potřebuje stravovat jinak. Z tohoto kroku jsem měla fakt strach a to samé i doma, že už nebude jíst klasické rohlíky a chleba ... Ale nakonec to vzal úplně skvěle, i ve školce to proběhlo hladce a bála jsem se úplně zbytečně :).

Je potřeba překonávat nefunkční zvyky a měnit je na ty, co nám prospívají. Děkuju za tento kurz, za podporu a za super tipy na recepty. Vše bylo maximálně užitečné.
Martina Benáčkovámartinabenackova.cz
Autoimunitní protokol (AIP) je nástroj, který mi pomohl vzít své zdraví do vlastních rukou. Vyvinula jej biochemička Sarah Ballantyne, PhD., ovšem v různých podobách jej uplatňují i jiní autoři-lékaři (např. Dr. Terry Wahls, Dr. Izabella Wentz, Dr. Amy Myers).

Hlavním cílem AIP je pomoci organismu znovu spustit přirozené ozdravné procesy. Protokol je nastavený tak, že veškeré kroky vám pomohou podpořit správné fungování imunitního systému (utišit propuklá autoimunitní onemocnění), bojovat proti zánětu a znovu nastolit rovnováhu biochemických procesů v těle.

Mně osobně AIP pomohl v boji s endometriózou. Nemoc, pro kterou lékaři nemají jiné řešení než kontinuální užívání hormonů či hysterektomii, dokážu zvládat bez jakéhokoliv dlouhodobého braní léků. Vyhnula jsem se nevratnému odoperování dělohy a ničivé příznaky se mi podařilo dostat pod kontrolu tak, že moje kvalita života je nyní lepší než kdy dříve. Nejen, že jsem se zbavila ukrutných bolestí, ale podařilo se mi také vymýtit potíže jako jsou dlouhodobá únava, alergie či vyrážky.

Autoimunitní protokol je velmi komplexní, kromě změn stravy se zaměřuje i na další důležité součásti životního stylu (např. spánek, stres, toxiny v okolí). Není jednoduché proniknout do jeho tajů. Pokud nevládnete angličtinou a nedostanete se k anglicky psaným zdrojům (doporučila bych začít knihami výše zmíněných autorek), Terezin kurz je to nejlepší, co může naše české prostředí nabídnout. Díky němu získáte hlubší znalosti o problematice a budete maximálně vybaveni na svou novou ozdravnou cestu. Hodně štěstí při uzdravování!
Emma Hradeckáwww.goodvibeshuntress.com
Terezko, moc děkuji za podporu, kterou jsi mi v nelehkých začátcích dala, ať už odpovědi na mé otázky nebo na otázky ostatních. Celý kurz mě velice inspiroval, vzala jsem zodpovědnost do svých rukou a udělala razantní změnu ve stravování. Za to ti moc děkuji.
Helča D.
Sama jsem si autoimunitním protokolem v minulosti prošla ve snaze vyřešit své zdravotní potíže, včetně ekzému, snížené funkce štítné žlázy a různých trávicích obtíží. Vyzkoušela jsem toho předtím už hodně a nic nezabíralo. Pomohl mi právě až autoimunitní protokol (AIP), na kterém je založen Terezin kurz, v kombinaci s vytrvalou prací na sobě a na své psychice. Toho jsem dosáhla pomocí EFT, kvantové léčby, meditací a dalších technik, z nichž většinu uvádím v e-boku 10 tipů na zvládání stresu, který je jako bonus zdarma součástí tohoto kurzu.

AIP je celostní protokol a je třeba se nesoustředit pouze na stravu. Změna jídelníčku je určitě dobrý začátek, ale je nutné řešit také příčiny potíží, které jsou mnohdy uloženy hluboko v podvědomí. Jít do sebe a zjistit, co nám nemoc chtěla ukázat, co je potřeba v našem životě změnit - eliminovat stres, dbát na kvalitní spánek, najít si čas na sebe, ale i na rodinu a přátele, zkrátka se zaměřit na svůj celkový životní styl.

Pokud mají zdravotní potíže děti, je dobré, aby na sobě pracovali i rodiče, protože malé děti jsou na své rodiče hodně napojené. O tom se více dozvíte právě v mém bonusu.

Terezka má zkušenosti právě se zdravotními potížemi u dětí a ve svém kurzu krásně shrnula a vysvětlila, jak se těchto potíží můžete pomocí AIP dlouhodobě zbavit. Provede vás protokolem krok po kroku, vše vysvětlí a nabídne výběr receptů vhodných pro celou rodinu. Pokud vaše dítě trpí nějakou chronickou nemocí, jako jsou atopický ekzém, alergie, nějaké trávicí potíže, včetně potravinových intolerancí, tento kurz je určitě nejlepším místem, kde začít.
Pavlína Jiroušková, certifikovaná výživová poradkyně a EFT terapeutkapavlinajirouskova.com
Tento kurz můžu jenom doporučit - pomohl nám pochopit do hloubky, jak důležité jsou naše stravovací návyky, jaký dopad na nás mají v současnosti a jaký budou mít do budoucna. Nejviditelnější výsledky jsou zatím vidět na manželovi - přestala mu téct krev z nosu, ruka s ekzémem se mu hodně zlepšila a jako bonus zhubl 11 kilo. Nejlepší na tom je, že tento typ stravování je mu blízký, takže se do něj jako dosud do jediného reálně zapojil.
Děkují vám moc za to, že jsem se posunula do fáze prevence nemocí a ne jejich léčení. Změnil se mi celkový pohled na dnešní medicínu a zvyky a vím, že pokud se člověk nenaučí sám se o sebe postarat, tak to za něj nikdo neudělá. Ale ke všemu musí člověk dospět, a to se mi povedlo hlavně díky vám.
Elena Janda
Z kurzu jsem opravdu nadšená - kvalitní zpracovaní informací, žádné zahlcení, odkazy, prospěšné úkoly … Děkuji!
Hana U.
Dlhodobo pociťujem chýbajúce vzdelávanie v oblasti výživy. Osobne som si zažila, ako sa človek môže ocitnúť v pasci, ak sa vydá cestou informácií postavených „na vode“. Ak pridáte vlastnú tvrdohlavosť a zľahčovanie zdravotných problémov, klbko sa poriadne nabalí.

V čase, keď sa odohrával môj príbeh, boli informácie o vhodnom stravovaní pre autoimunitné ochorenia len na zahraničných stránkach. Osobne obdivujem ľudí, ktorí obetujú svoj čas na vzdelávanie a hľadanie najnovších poznatkov v oblasti výživy. Terezke sa navyše podarilo všetky podstatné informácie usporiadať a vytvoriť veľmi praktický prehľadný a zmysluplný kurz.

Milým prekvapením boli pre mňa motivačné videá. Povedzme si úprimne, u každého z nás sa objavia pochybnosti, neistota, otázky. Reakcie okolia davajú tiež poriadne zabrať. Nechýbajú ani typy ako sa stravovať mimo domu, čo dať deťom do školy a ako komunikovať zmeny v stravovaní. V kurze sa myslí na všetko! Tak smelo do toho!
Monika Komorášová, specialistka na nízkosacharidové stravování, autorka projektu "Cítim sa skvele"monikakomorasova.sk
Kurz je výborně sestaven a zpracován. Moc se mi líbila teoretická část i s bonusy, člověk tak nějak víc chápal, proč do toho jít. Ke spoustě věcí se neustále vracím. Recepty jsou neodmyslitelnou pomůckou a motivační videa vše krásně doplňují. Moc za kurz děkuji. Musím vážně moc pochválit, jak je zpracován. A to nejen teoreticky, ale i graficky!
Jana J.
Kurz splnil moje očakávania. Obsahuje pokope nielen všetky dôležité informácie, ale predovšetkým konkrétne rady ako ich zaradiť do nášho života. Sekcia recepty ponúka pekný výber jedál, od ktorých sa dá odraziť a upravovať si už podľa seba. Ďaľším prínosom je neustála podpora lektorky. Na všetky moje otázky som dostala adekvátne odpovede, za čo som vďačná.
Lucia R.
Kurz mi pomohl dovyřadit zbytek potravin, které syna mohly dráždit. Mám už dávno Vaši knihu, studuji stravu od synových 3 měsíců, takže spousta informací pro mě nebyla nová. Kurz je ucelený, vše perfektně vysvětleno. A pak Vaše osobnost je také zásadní. Je cítit, že nám všem opravdu chcete pomoct. Děkuji.
Martina Vrkočová
Vdaka tomuto kurzu viem ako si zlepsit svoje zdravie a znovuobnovit imunitu. Kurz mi ponukol podrobny postup ako postupovat v ramci ozdravneho programu krok za krokom. Taktiez ocenujem recepty. Velkym benefitom je podpora zo strany autorky. Dakujem.
Peter
Kurzem jsem byla nadšená. Propojily se mi všechny předchozí poznatky a zjistila jsem i mnoho nového. Všechno jednoduše popsané, srozumitelné, jasné. A k tomu každodenní podpora na Facebooku.

Už dříve jsem prošla eliminačními protokoly, ale žádný mi nepomohl. Dnes už vím proč, je potřeba delší čas a pak začít zařazovat problematické potraviny. Ještě jednou moc děkuji za Vaši práci.
Radka Nedomlel Jechová
Kurz mi dal možnost seznámit se se stravováním a fungováním našeho těla od základů - pěkně přehledně od "buňky" po jídlo na talíři.
Bonusové lekce kurz povýšili na jinou úroveň. Nemám analytické myšlení, tak jsem potřebovala ucelené informace, pěkně "polopatě" a lidsky řečené a uchopitelné. To tento kurz naplnil.
Tereza Kopřivová
Jsem ráda, že jsem se rozhodla kurz absolvovat, původně kvůli svým zdravotním problémům, později se přidal i starší syn (necelých 5 let). Ten překvapivě AIP zvládá úplně v pohodě a hlavně díky receptům mu velmi chutná.
Ivana V.
Za mě kurz splnil očekávání. Teoretická část mě bavila, těšila jsem se na nové informace, i když spoustu jsem toho zapomněla. Bez receptů by to určitě nešlo a velmi přínosné je uvádění tipů na konkrétní produkty a výživové doplňky a to kde se dají koupit.
Karolína Holická
O AIP som mala veľa informácií, ale stále mi tam chýbali súvislosti a tým pádom aj odhodlanie.... Kurz bol veľmi systematický, podrobný čo mi pomohlo lepšie pochopiť, ale aj prijať prečo je to tá najpriaznivejšia cesta ku zdraviu. Ďakujem, neľutujem, že som sa zúčastnila.
Eva K.
Online kurz se mi velmi líbil. Dozvěděla jsem se spoustu teoretických informací, které jsem do té doby nevěděla, anebo si je nedokázala dát do souvislostí. Velmi přínosná pro mě byla motivační videa, abych vše dokázala z teorie obrátit do praxe. A v neposlední řadě i podpora, že v tom všem nejste sami, a že prvotní zhoršení je poměrně běžné a je potřeba vytrvat. Děkuji Tereze, že měla sílu a chuť tento kurz připravit.
Nikola Musilová

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Tento online kurz pro vás NENÍ, pokud:


 • hledáte rychlé a snadné řešení dlouhotrvajících zdravotních problémů vašeho dítěte,
 • zázračnou dietu bez práce a úsilí,
 • potřebujete individuální konzultace s terapeutem.

Tento online kurz pro vás JE,

pokud:


 • chcete své dítě nebo sebe podpořit správným jídlem, abyste se mohli uzdravit, 
 • chcete se dozvědět souvislosti mezi jídlem a zdravím a zjistit, jaké potraviny zdraví podporují a jaké ho naopak podlamují,
 • chcete se naučit vařit výživově bohatá jídla
 • převzít zodpovědnost za zdraví svého dítěte a sebe samého.

Pozvánka do online kurzu

Kurz je otevřený trvale, takže pokud nyní cítíte, že je to to pravé pro vás a vaše dítě, že vše výše zmíněné s vámi rezonuje, pak zbývá jediné: kliknout na tlačítko "KOUPIT KURZ".

Dostanete se tak na objednávkovou stránku, kde vyplníte své údaje, uhradíte cenu kurzu a potom už se můžete začít těšit na začátek nové cesty za zdravím vašich dětí nebo vás samotných.


GARANCE VRÁCENÍ PENĚZ

Velmi mi záleží na tom, abyste s kurzem byli spokojení. Může se ale stát, že v průběhu kurzu zjistíte, že to není to, co jste si představovali. Nabízím vám proto 14denní garanci vrácení peněz, která se počítá od momentu startu kurzu. Během těchto dvou týdnů se mi můžete ozvat a já vám vrátím vaše peníze v plné výši zpět. 

Vstupem do kurzu tedy nic neriskujete. 


Možná vás ještě napadají otázky ...

(Pro zobrazení odpovědi rozklikněte otázku.)

Jak staré děti mohou ozdravný program absolvovat?

Ozdravný program mohou absolvovat už i kojenci. Pokud jsou kojeni, pak je důležité, aby jídelníček dodržovala i matka. Tento jídelníček má v sobě všechny živiny, které jsou nutné pro růst a vývoj. Jde o naprosto bezpečnou, krátkodobou dietu.

Je to vhodné i pro děti, které jsou alergické na mléko a mléčné výrobky, lepek, vejce či ořechy?

Ano. Žádná z těchto potravin či látek se v ozdravném programu nekonzumuje.

Pro jaká onemocnění je ozdravný program vhodný?

Tento ozdravný program je vhodný při všech chronických onemocněních, oslabené imunitě, hormonálních problémech, autoimunitních onemocněních. Může pomoci při ne tak závažných problémech jako je špatné trávení (pálení žáhy, zácpa, průjem), problematická pleť nebo bolesti hlavy a kloubů, ale terapeutický účinek má i při závažnějších onemocněních jako jsou alergie, intolerance (např. HIT), ekzémy, autoimunitní onemocnění, poruchy chování, nespavost, obezita a mnoho dalších.

Mohu program absolvovat, když kojím?

Ano. Je to naprosto bezpečná dieta z hlediska živin (vitamínů, minerálů, esenciálních bílkovin a tuků). Je to mnohem výživnější jídelníček, než je ten běžný.

Mám se o vhodnosti online kurzu poradit s pediatrem či specializovaným lékařem?

Ano, je to vhodné. Nicméně si nejprve zjistěte, zda vámi vybraný lékař tuto dietu zná a ví, na jakých principech stojí. V České republice je velmi málo lékařů, kteří tento ozdravný protokol znají.

Máte tuto dietu vyzkoušenou sama na sobě?

Ano. A nejen sama na sobě, ale i na svých dvou dětech. Staršímu synovi byly v té době 3 roky, mladšímu 4 měsíce a byl plně kojený. Všem třem se neuvěřitelně zlepšilo zdraví. Já i mladší syn jsme byli zcela zdraví už po třech měsících, u staršího syna to byl postupný proces trvající několik měsíců (i s postupným zařazováním potravin zpět do jídelníčku), protože jeho imunitní systém byl velmi poškozený.

Lze si koupit kurz, když jsem ze Slovenska?

Ano. Na objednávkové stránce stačí zakliknout stát "Slovensko" a i platba se uskuteční v eurech.

Lze kurz koupit na splátky?

Bohužel ne.

Co když nebudu stíhat jednotlivé lekce?

Vůbec to nevadí. Přístupy do členské sekce vám zůstanou, takže se do kurzu může libovolně a opakovaně přihlašovat a kurzem si procházet ve vlastním tempu.

Je program vhodný i pro dospělé?

Ano. Principy uvedené v kurzu platí jak pro děti, tak pro dospělé. Kurz je postavený na terapeutické dietě AIP (autoimunitním protokolu) a primárně je určený pro podpůrnou léčbu autoimunitních onemocnění. S velkým úspěchem ho ale lze použít i na problémy s trávením, alergiemi, intolerancemi, ekzémy, bolesti různých částí těla (hlavy, kloubů, svalů, ...).

Pokud vás napadá nějaká jiná otázka, kterou byste potřebovali zodpovědět, neváhejte mě kontaktovat na můj e-mail  tereza@terezabroschova.cz. Moc ráda s vámi vše proberu.