E-book v současné době již není možné zakoupit, protože se převléká do tištěného kabátku. 

Pokud chcete být informováni o vydání tištěné verze, zanechte mi na sebe svůj mail. Děkuji.

Chcete svému dítěti vařit jídlo, které mu zajistí zdravé tělo, naučí ho jíst opravdové, přirozené potraviny a ještě si na něm pochutná?  

Jídlo, které: 

 • ho zasytí, dodá mu energii na všechno to jeho skákání, běhání a dovádění a zároveň bude plné důležitých látek nutných pro to, aby se mohlo správně vyvíjet a růst
 • mu ukáže, jaké potraviny si vybírat a jaké má raději nechat v regálech obchodů
 • ho naučí, že potraviny jsou určeny k zahnání hladu a vyživení těla a nikoliv jako náplast na nudu, rozčílení nebo jiné bolístky
 • podpoří jeho imunitu, aby se nemuselo stále dokola potýkat s rýmou, chřipkou nebo angínou (a vy s ním)
 • v případě chronických zdravotních potíží dokáže stav jeho organismu velmi zlepšit, v některých případech i vyléčit (potravinové intolerance, astma, atopický ekzém, ADHD)

Pokud ANO, pojďte se naučit připravovat jídlo, které vaše dítě pohladí po těle i po duši ...

Kdo jsem?

Jmenuji se Tereza Broschová a mou vášní je hledání odpovědi na to, co je zdravý životní styl a zdravá strava.

Výživu studuji, věnuji jí každou volnou chvilku a jako máma dvou synků ji dennodenně používám k tomu, aby se každý z rodiny cítil zdravý, silný a spokojený.

Ke studiu výživy jsem se dostala před několika lety kvůli zdravotním problémům mého staršího syna Patrika, protože mi velmi brzo došlo, že ho ovlivňuje zejména to, co mu dávám na talíř. 

Po všech možných peripetiích jsme poznali směr, který dává přednost čerstvým, přirozeným potravinám a jejich jednoduché úpravě.

Paleo je smysluplný a na vědeckých základech postavený výživový směr, který podporuje lidské tělo v jeho správném fungování tak, jak to příroda původně zamýšlela.

Paleo není žádná striktní dieta. Je to směr, rámec, šablona, kterou si můžete uzpůsobit podle svých podmínek, chutí a zdravotního stavu.

Záleží na vás, jestli se pustíte do striktního dodržování nebo se necháte jen inspirovat ...

Znáte základy OPRAVDOVÉHO JÍDLA, na kterých můžete stavět. 

Vaše dítě:

 • bude jíst čerstvé, kvalitní potraviny v té nejpřirozenější podobě, jakou nám příroda nabízí
 • nebude mít v jídelníčku prázdné kalorie bez výživové hodnoty, ale místo obilovin si pochutná na zeleninových přílohách, cukrem a moukou nabité dezerty vymění za dobroty z ovoce, kokosu, ořechů a semínek
 • zelenina a ovoce mu budou sloužit jako zdroj sacharidů
 • pro vývoj mozku bude přijímat dostatek správných tuků -  z ghí (přepuštěného másla), bio sádla, kokosového oleje, avokáda, ořechů a semínek
 • v jídelníčku bude mít správný podíl bílkovin z kvalitního masa, ryb a vajec pro stavbu svého těla 

A bonus pro vás: 

 • nemusíte být vášniví kuchaři či vášnivé kuchařky se stovkami receptů v rukávu, abyste dokázali svému dítěti uvařit skvěle chutnající a zároveň zdravé jídlo – paleo totiž preferuje jednoduché a snadné zpracování výchozích surovin 

Mám v povaze všechno detailně a kriticky zkoumat a zkoušet, než si ověřím, jestli je to opravdu tak, jak to vypadá.

O životním stylu paleo jsem načetla spousty knih, studií, článků, ale hlavně ho mám dlouhodobě vyzkoušené na sobě a svých dětech.

Můžu tedy posoudit, jestli funguje, nebo je to jen další z módních výživových směrů, které nemají s kvalitním a zdravým stravováním nic společného. 

S čistým svědomím vám můžu teď říct, že má opravdu smysl popřemýšlet nad rodinným jídelníčkem a jeho vlivem na zdraví vašich dětí. 

Pro ty z vás, kteří se chcete nechat inspirovat a začít přemýšlet o tom, co svému dítěti dáváte k jídlu, jsem napsala e-book OPRAVDOVÉ JÍDLO PRO DĚTI – PROČ A JAK ZAČÍT VAŘIT PALEO.

Najdete v něm nejen základní teoretické informace o paleo stravování, ale i mnoho rad a tipů okolo vaření.

Naučíte se rychle a jednoduše připravovat výživná jídla z čerstvých a kvalitních surovin, po kterých se vaše dítě bude olizovat až za ušima. 🙂

E-book  je v elektronické podobě ve formátu PDF. 

Co všechno v tomto e-booku najdete

 • Dozvíte se, jaký je základ zdravého jídelníčku, co je nejpřirozenější pro lidský organismus a proč tomu tak je.
 • Budete vědět, proč je důležité, aby tyto potraviny vaše dítě jedlo.
 • Přes 40 stran textu je věnováno praktické části, která vám ukáže, jak jednoduše obměnit váš stávající jídelníček, aniž byste museli trávit hodiny studováním nových receptů.
 • Naučíte se základní úpravy všech doporučovaných potravin (masa, vajec, zeleniny, ovoce). Pro inspiraci jsem do e-booku sepsala tipy na u nás doma osvědčené svačiny a dezerty.
 • Pokud máte dítě, které trpí zdravotními problémy, určitě vás zaujme kapitola o nejběžnějších onemocněních dětí a způsobu, jak je jídlem výrazně ovlivnit k lepšímu či úplně vyléčit.

Nic nenahradí pohled na vlastní zdravé děti plné síly, jak spolu řádí, smějí se a užívají si každou minutu svého života.

A neméně důležitý je i váš dobrý pocit z toho, že jim do života předáváte velmi cenné informace o tom, jaké potraviny jsou pro jejich zdraví a pohodu důležité.

Zároveň jim zakládáte i správné stravovací návyky, díky kterým budou odolnější vůči stále agresivnější reklamě potravinářského průmyslu.

Cena tohoto e-booku je 390 Kč. 

Za tuto cenu získáte na 120 stranách spoustu důležitých informací a praktických rad ohledně jídla a jeho vlivu na zdraví vašeho dítěte.

Dozvíte se, co je opravdové jídlo a proč byste se jím měli zabývat. Budete znát základní potraviny dětského jídelníčku a postupy, jak je svému dítěti připravit, aby si na nich pochutnalo.

Zkrátka svým dětem položíte základy správného stravování a to je hodnota nevyčíslitelná.

Tento e-book bych si přála mít v době, kdy jsem se o paleu dozvěděla, ale neměla jsem tušení, jak do toho – čím začít, co to obnáší, kde hledat informace. Všechno mi to dávalo obrovský smysl a říkala jsem si, proč mi tohle nikdo nikdy neřekl? 

Složitě jsem se tím sama prokousávala a strávila nad tím bez nadsázky stovky hodin. I při vaření jsem musela postupně objevovat nové způsoby přípravy základních potravin, aby náš jídelníček nebyl nudný a jednotvárný. 

Vy to teď máte všechno pohromadě a hned zítra můžete zkusit nové potraviny, nové chutě a vykročit na cestu, která vaší rodině a hlavně vašim dětem přinese nejen zdraví, ale také požitek z opravdového jídla. 

My už po té cestě kráčíme a jsme nadšení z výsledků, které nám změna jídelníčku přináší. 

Proto ani vy neváhejte, nic neodkládejte a kupte si e-book HNED.

Děti rostou jako z vody a čím dříve bude vaše dítě jíst výživná a kvalitní jídla, tím lépe se bude cítit. 

 • Paleo životní styl je v České republice zatím poměrně neznámý a informace týkající se paleo stravy u dětí najdete právě jen v tomto e-booku. Navíc je psaný jako praktický průvodce, takže se hned po přečtení můžete pustit do vaření. 🙂
 • Pokud stále ještě váháte, jestli pro vás bude e-book přínosný, nabízím vám garanci vrácení peněz. Jestliže v průběhu 30 dní od zakoupení dojdete k závěru, že e-book vám nic hodnotného nepřinesl, stačí mi napsat a já vám peníze pošlu bez jakýchkoliv otázek zpět.
 • Abyste věděli, co vše vás v e-booku čeká, tady je náhled obsahu (klikněte pro zvětšení): 
 • Zde se můžete podívat, jak to vypadá uvnitř (klikněte pro zvětšení): 

K e-booku navíc získáte tyto dva BONUSY ZDARMA

E-book Paleo od kojence po školáka

 • V tomto e-booku najdete na 30 stranách informace týkající se specifických požadavků na stravu v různých vývojových etapách dítěte. 
 • Hodnota tohoto bonusového e-booku je 190 Kč. Vy ho získáváte ZDARMA.

Nákupní seznam aneb Kam pro opravdové jídlo

 • Zde jsem pro vás sepsala seznam doporučených potravin plus tipy, kam pro ně. 
 • Hodnota tohoto bonusového materiálu je 105 Kč. Vy ho dostanete ZDARMA.

Přečtěte si, co o e-booku říkají jeho čtenáři ...

Tento ebook a celá Terezčina práce je podle mého názoru obrovský dar. Minimálně pro rodiče s dětmi, které trápí nějaké zdravotní obtíže. Ať už se pustíte do striktního dodržování paleo stravy, nebo se jí budete pouze inspirovat - ve většině případů vás čeká milé překvapení v podobě zlepšení zdraví vašich dětí, často naprostého vyléčení. Se svými klienty a čtenáři mých článků mám podobné radostné zkušenosti. Jsem proto moc ráda, že Tereza pomocí tohoto ebooku ukazuje cestu k opravdu zdravé stravě a radostným dětem. To celé na osobním příkladě vlastní rodiny. Ukazuje, že se nemusíte smířit se slovy lékaře, že je “to nevyléčitelné”, “musíte brát léky”, protože “víc udělat nejde”. Jde - vždycky. A v případě našich dětí máme obrovskou motivaci, jen vědět, co a jak dělat. Tento ebook vám ukáže cestu. Z celého srdce děkuji Terezce za její práci a maminkám, které se trápí s nemocnými dětmi doporučuji vůbec neváhat a ebook si pořídit.

Anna Jermářová, nutriční terapeutkaannajermarova.cz

Tato e-kniha je skvělou příručkou pro všechny, kdo se zajímají o stravu svých dětí, nejen z hlediska paleo stravy. Jsou v ní přehledně a zajímavě zpracované podstatné informace pro život s paleo stravou a dětmi, i hodnotné informace, proč je paleo velmi zajímavou formou výživy. Jako odbornice přes výživu a potraviny vnímám její velký potenciál a hodnotu. Jsem moc ráda, že tato kniha je nyní dostupná všem, kteří hledají ten svůj správný výživový styl.

Veronika HanzlíkováVědomá výživa, www.veronikahanzlikova.cz

Moc děkuji za krásného průvodce vašeho stylu stravování. E-book je hezky napsaný, dobře se v něm orientuje, a je to jednoduše vysvětlené - to jsem ocenila nejvíc. Mám malé děti a dlouho už jsem přemýšlela, jak vylepšit jejich jídelníček, aby vyhovoval všem. Děkuji za krásné podněty.

Libuše Bretšnajdrová

E-book o paleo strave ma príjemne prekvapil svojím rozsiahlým obsahom a komplexným poňatím témy. Pri prvom prelistovaní vo mne vzbudil záujem a chuť vyskúšať ukážkové recepty. Informácie, ktoré som sa v ňom dočítala mi stačili na to, aby som získala celkový prehľad o tejto téme a pochopila tak, ako tento typ stravovania dokáže veľmi výrazne ovplyvniť zdravotný stav človeka. Keďže mám doma dieťa s atopickým ekzémom, určite vyskúšam niektoré odporúčania, ktoré som sa tu dočítala. Určite si e-book vytlačím a budem sa k nemu priebežne vracať.

Jana Osičková, Plánovače na mieruwww.janaosickova.sk

Moje tříletá dcerka se díky paleo stravě dokázala během čtyř měsíců vyléčit z atopického ekzému, astmatu a chronické zácpy. Příběh je k přečtení ZDE

Jiřina Částková

Terčin eBook "Opravdové jídlo pro děti" by se mohl jmenovat "Opravdové jídlo pro lidi". Terka v knize jasně vystihuje, v čem je v dnešním západním světě stravování problém. Bez vycpávek přesně popisuje to, na co se člověk má zaměřit, pokud sobě a svým dětem chce dávat opravdové jídlo. Uvádí přehled a vysvětlení, co opravdové jídlo vlastně je a jak na náš organismus působí. Tato kniha je přesně to, co by se vám mělo dostat do rukou ještě předtím, než se rozhodnete mít miminko, protože zdraví vašeho dítěte začíná daleko předtím, než je počato. Na vlastním životním příběhu Terka ukazuje, jak je správné stravování důležité a jak se díky němu dá předcházet mnoha zdravotním obtížím a nemocem, které naši společnost provázejí stále ve větším měřítku. Jako výživová poradkyně vidím, jak lidem uniká pojem, co opravdové a na živiny bohaté jídlo je. Nevnímáme, jak se po jídle máme cítit, co nám má přinášet a jaké stavy by nám naopak jídlo nemělo přinášet. Terčin neskutečný životní příběh v knize ukazuje to, že ne vždy musí být rozhodnutí lékařů jako konečné a neřešitelné. Děkuji za knihu, ke které se jako maminka svých dětí budu vracet.

Hana Štipák, výživová poradkyněwww.hanastipak.cz

Začít připravovat svému dítěti OPRAVDOVÉ JÍDLO můžete hned. Okamžitě, jak se pro to rozhodnete.

Nejde ale o závod, není nutné hned překopat celý dosavadní rodinný jídelníček a začít ho nutit do jídel, které nikdy předtím nevidělo. Doporučuju vám, abyste z e-booku načerpali znalosti a inspiraci a krůček po krůčku začali zjednodušovat, nahrazovat, experimentovat. 

Je to jednodušší, než si možná teď myslíte. 

Položit svým dětem základy správného stravování můžete jen vy. Tento e-book vám ale ukáže cestu a usnadní práci. Není důvod, abyste to odkládali. 

Jste připraveni? Ano? Tak nyní už jen nastudujte informace a hurá do toho!

Klikněte na tlačítko „Koupit e-book“ a na další stránce vyplňte objednávkový formulář. 

  Máte ještě otázky?

(Pro zobrazení odpovědi rozklikněte otázku.)

Lze koupit e-book pokud jsem ze Slovenska a zaplatit ho ze slovenského účtu?

Ano, lze. Na objednávkové stránce stačí vyplnit stát Slovensko a automaticky se cena přepočítá na eura. E-book stojí 15 eur plus 3 eura DPH. Dohromady tedy 18 eur. Podnikatelé mohou vyplnit IČ a DIČ a DPH pak zaplatit sami. E-book je tak bude stát 15 eur.

Lze koupit knihu i v tištěné podobě?

Bohužel ne. E-book je pouze v elektronické podobě, ve formátu PDF. Po zakoupení si ho ale můžete vytisknout a svázat.

Je paleo opravdu vhodné i pro děti?

Ano. Paleo preferuje čerstvé a na živiny (vitamíny, minerály, ...) velmi bohaté potraviny (zelenina, maso, vejce). Navíc je u tohoto způsobu stravování zajištěn dostatek všech tří hlavních složek potravy - tuků, sacharidů i bílkovin (tuků ze sádla, kokosového oleje, přepuštěného másla; sacharidů ze zeleniny a ovoce a bílkovin z masa, ryb a vajec).

Musí se paleo dodržovat striktně? Má efekt, i když ho budeme dodržovat jen částečně?

Paleo není žádná striktní dieta. Je to životní styl, u kterého jde kromě jídla také o spánek, pohyb, eliminaci stresu, snahu o ekologičtější prostředí u sebe doma i ve svém okolí. Co se týká stravy - tím, že dětem do jídelníčku zařadíte více zeleniny, ovoce, zdravých tuků, a nahradíte tím tak mouku, cukr a rafinované oleje, určitě nic nezkazíte. Čím více zdraví prospěšnějších a výživově hodnotných potravin budou vaše děti jíst, tím lépe. Není ale nutné se stresovat, když si dítě dá na výletě zmrzlinu ze stánku :-). Je jen na vás, jak rychle a do jaké míry principy palea do jídelníčku zavedete.

Které potraviny paleo nedoporučuje?

Paleo nedoporučuje konzumovat cukr (v jakékoliv podobě), povoleny jsou v určité míře med, javorový sirup, kokosový cukr a sirupy z ovoce (datlový, švestkový, …); obiloviny (s lepkem: pšenice, žito, ječmen, i ty bez lepku: oves, rýže, pohanka, jáhly, kukuřice, amarant, quinoa), to znamená veškeré klasické pečivo či těstoviny; luštěniny (čočka, hrách, cizrna, fazole, sója, arašídy), rafinované rostlinné oleje (tedy ty, které najdete v průhledných plastových láhvích v regálech obchodů) a mléko a mléčné výrobky. Mírnější forma palea, zvaná primal, mléčné výrobky nevylučuje za předpokladu, že je tělo dobře toleruje a jsou ve vysoké kvalitě (nejlépe bio).

Paleo se rozchází s oficiálními výživovými doporučeními. Co si o tom mám myslet?

Oficiální výživová doporučení (která zaznívají z úst jak úředníků ministerstva zdravotnictví, tak mnohých výživových poradců) zní: pozor na tuk, maso a vejce, jezte hodně cereálií (tedy moučných výrobků potravinářského průmyslu), zeleniny a ovoce. Jediné, s čím se dá podle nejnovějších poznatků vědy souhlasit, je důraz na konzumaci zeleniny a ovoce. Vše ostatní jen přispívá k děsivému zdravotnímu stavu západní populace s obrovským nárůstem obezity, cukrovky, rakoviny, alergií, astmatu a dalších nemocí, které jsou způsobeny špatným životním stylem (což je zejména špatná strava a nedostatek pohybu). A netýká se to pouze dospělých, nemocných dětí přibývá raketovým tempem. V e-booku naleznete i odkazy na literaturu, domácí i zahraniční weby, kde se můžete dočíst více a udělat si tak vlastní názor.

Není paleo stravování drahé?

Je faktem, že paleo doporučuje co nejkvalitnější suroviny. A za kvalitu se platí. Nemusíte kupovat vše vyloženě v bio kvalitě, ale je důležité, aby vaše děti (zejména ty malé do tří let) konzumovaly co nejčistší potraviny. Nejdůležitější je to u sádla, masa, ryb a vajec. Paleo je i o návratu k ekologickému způsobu života, do čeho průmyslové velkochovy zvířat a plantáže zeleniny postříkané pesticidy rozhodně nepatří. To, co ušetříte tím, že nebudete kupovat většinu potravin v krabičkách, skleničkách a dalších obalech, můžete investovat do kvalitnějšího masa, vajec, zeleniny a ovoce.

Přemíra konzumace masa a tuků ale přece není zdravá, ne?

Paleo není postavené na konzumaci masa po kilech :-). Doporučená dávka bílkovin je stejná jako u konvenčního stravování. Nemusíte ale nic počítat, na této stravě si tělo samo řekne, kdy už má dost. Navíc bílkoviny jsou u dětí naprosto nezbytnou složkou potravy, protože jsou základními stavebními kameny organismu. Co se týká tuků, není tuk jako tuk. Hysterie kolem nasycených tuků (sádlo, máslo) je postavena na mylných předpokladech, že tyto tuky způsobují v těle zánět, který vede k vysokému tlaku a může vést až k infarktům a mozkovým příhodám. Není tomu tak! Tato teorie, která přežívá už více jak 30 let nikdy nebyla potvrzena. Přemíra sacharidů, a to zejména jednoduchých cukrů, vede k zánětu, který je základním spouštěčem většiny onemocnění západního světa. To proto je dnes většina lidí ve špatném zdravotním stavu, z přemíry pečiva, cukru a rafinovaných olejů.

Nejsou ale mléko a mléčné výrobky zásadní pro naše zdraví?

Ač se nám to mlékárenský průmysl snaží vtlouct do hlavy, mléko a mléčné výrobky nejsou nutnou základní složkou potravy. Dá se z jídelníčku i vyloučit, aniž byste ohrozili své zdraví nebo zdraví svých dětí. Více o tom píšu právě v e-booku či v mém e-booku zdarma. Mléko je velmi kontroverzní potravina a najdete spoustu pro i proti konzumaci. Jediné mléko, které člověk opravdu nutně potřebuje, je mléko mateřské.

Není paleo životní styl omezující?

Za prvé je jen na vás jaká pravidla si se svými dětmi nastavíte. Často ve školkách a školách není jiná možnost stravování a záleží, jak se k tomu postavíte. Na dítě má ale největší vliv rodina, takže snídaně, svačiny, večeře a víkendová jídla máte plně ve své moci :-). Za druhé paleo jídla jsou nejen výživná, ale i velmi chutná. Existuje nespočet receptů, dokonce i na paleo knedlíky, pečivo či dezerty všeho druhu. Rozdílem jsou jen výchozí suroviny, které jsou nepoměrně zdravější k těm klasickým.

Jak časově náročná je příprava paleo jídel?

Příprava paleo jídel je stejně časově náročná jako klasická strava. Mnohdy jednodušší, protože tato jídla zasytí opravdu na dlouhou dobu a nemusíte svým dětem každé dvě hodiny chystat něco k snědku. Základem jsou tři velká jídla denně plus dětem je doporučována ještě odpolední svačina, která se ale může skládat pouze z ovoce či velmi jednoduše připraveného dezertu.

Můžete zaplatit kartou, online převodem, či bankovním převodem. E-book obdržíte hned poté, co se platba objeví na mém účtu. Při využití prvních dvou platebních možností to je IHNED. Při platbě bankovním převodem to většinou trvá 1-2 dny.

  Pokud vás napadá ještě něco, co byste potřebovali před koupí e-booku zodpovědět, neváhejte mě kontaktovat na můj email tereza@terezabroschova.cz nebo volejte na +420 776 582 666.