Tereza Broschová

Žena, partnerka skvělého muže Tomáše, máma dvou synků – Patrika a Šimona, věčná studentka a neúnavná hledačka cesty ke spokojenému životu svému i své rodiny.

Do svých dvaceti šesti let jsem si myslela, že život spočívá hlavně v tom nevybočovat, jít s davem a nic moc neřešit. Až s narozením svého staršího syna mě osud kopl pořádně do zadku a já si uvědomila, že je všechno jinak.

Že musím najít znovu sama sebe a pochopit, co znamená slovo zodpovědnost za sebe a své děti, jakkoliv je to v dnešní době těžké. Jedině tak totiž může člověk žít spokojený, šťastný a svobodný život.

Celý můj příběh si můžete přečíst v e-booku Mámou nemocného dítěte.


  • Propagátorka životního stylu paleo

Už sedmým rokem je mou vášní hledání odpovědi na to, co je zdravý životní styl a zdravá strava. Vystudovala jsem výživové poradenství a v tomto oboru se neustále vzdělávám (ať už je to formou konferencí, přednášek, workshopů, online kurzů nebo sledováním největších světových kapacit v oboru zdraví a životního stylu). Poznání toho, jak lidský organismus funguje, se totiž každý den posouvá a kdo v tomto oboru nedrží krok s nejnovějšími poznatky, je rychle ztracen a může napáchat víc škody než užitku.

A proč propaguji paleo stravu? Protože má hlavu a patu a její principy dávají smysl. Základ palea tvoří přirozené, čerstvé a kvalitní potraviny s tou nejvyšší možnou výživovou hodnotou. Paleo není dieta, ale udržitelný životní styl, žádné dogma. Je to spíš rámec či šablona s doporučenými pravidly, kterou si každý může uzpůsobit svým vlastním potřebám.

  • Blogerka

O paleu nejen píšu na svých stránkách, ale dennodenně tak vařím i pro své dva synky a manžela. Nejsem vášnivá kuchařka, pro kterou je největším potěšením strávit celý den v kuchyni a vymýšlet nová a neokoukaná jídla. Můj přístup je jiný.

Jídlo má sloužit k výživě organismu a nemá ho zatěžovat a poškozovat. Má být jednoduché a obsahovat vše potřebné. (A pro kreativní kuchařské duše jsou na internetu tisíce paleo receptů).

Mým záměrem je svými články inspirovat rodiče k zamyšlení nad současným rodinným jídelníčkem. Budu ráda, když si uvědomí, že jídlo ovlivňuje nejen to, jak jejich děti vypadají, ale také jak se chovají nebo jakou mají náladu.


  • Autorka e-booku 7x o paleo stravě

V e-booku odpovídám na nejčastější otázky, které se kolem paleo stravování točí a bořím výživové mýty, které mezi lidmi už desetiletí kolují.

Dozvíte se, že paleo preferuje jídlo, které vaše dítě zasytí a dodá mu energii na všechno to jeho skákání, běhání a dovádění po celý den. Navíc se nemusíte bát, že mu budou chybět důležité živiny, vitamíny a další nezbytné látky, které jsou pro jeho rostoucí a vyvíjející se tělo zásadní.

E-book je zdarma a už si ho přečetlo

0 lidí

a vy se k nim můžete přidat

Chci si přečíst e-book

  • Autorka knihy Opravdové jídlo pro děti – Proč a jak začít vařit paleo

Pro ty, kdo chtějí nejen přemýšlet o tom, co sobě a svým dětem dávají k jídlu, ale udělat i první krůčky ke zdravějšímu životnímu stylu, je moje kniha Opravdové jídlo pro děti - proč a jak začít vařit paleo. Jsou v ní detailně vysvětleny základy paleo stravování, zároveň je to i praktický průvodce se spoustou tipů a receptů, který vás rychle a jednoduše naučí vařit výživné jídlo z čerstvých a kvalitních surovin. 

Jídlo je základním palivem pro náš organismus a s jeho kvalitou a správným složením jde ruku v ruce i celkový zdravotní stav.

Stravovací návyky a zásady, které předáte svým dětem, je budou ovlivňovat celý život. Pokud je naučíte jíst zdravě, už jim to nikdo nikdy nevezme. Věřím, že je to jedna z nejdůležitějších věcí, které jim můžeme jako rodiče předat. 

0 rodičů už ví, co je opravdové jídlo

Životní styl paleo neznamená přestěhovat se do jeskyně a chodit lovit kance a sbírat bobule do lesa (ač si to mnozí myslí). Žít podle paleo principů znamená podpořit správným jídlem (a nejen jím) tělo, aby fungovalo tak, jak má. Jedině tak můžete vy i vaše děti žít šťastný, aktivní život a neotravovat se s nemocemi.

  • Celý náš příběh si můžete přečíst v tomto e-booku

Cesta k opravdovém jídlu, jak říkám stravování podle principů životního stylu paleo, byla velmi dlouhá. Trvala několik let studování, experimentování, zacházení do slepých uliček. 

Možná si říkáte, proč jsem se na tu cestu vůbec vydala. Někdo se zabývá jídlem kvůli hubnutí, já jsem se mu začala věnovat kvůli svému nemocnému synkovi. Brzo mi totiž došlo, že to, co mu denně dávám na talíř, velmi ovlivňuje jeho zdravotní stav. 

Život mi přichystal do cesty velkou zkoušku. Nynějšímu stavu předcházely roky plné bezmoci, stresu a strachu o své nemocné dítě. Musela jsem najít sama sebe a vzít život pevně do vlastních rukou. 

Nenechat se vláčet většinovou společností (protože to, co si myslí většina, neznamená, že to je pravda), převzít zodpovědnost a přijmout to, že všechno, co se nám děje, má nějaký smysl.