Tereza Broschová

Jsem výživová poradkyně zaměřující se především na terapeutickou dietu, ve světě známou jako autoimunitní protokol, která má velký léčebný potenciál při léčbě chronických onemocnění jak u dětí, tak u dospělých.

Zabývám se i preventivní, každodenní stravou, především tou dětskou.

K výživě jsem se dostala před lety kvůli onemocnění mých dvou synů a tato oblast mě nepřestává fascinovat zejména proto, jak úzce je spojená s naším fyzických zdravím, s naší psychikou, s naším prožíváním světa okolo nás.

 

Celý můj příběh si můžete přečíst v e-booku Mámou nemocného dítěte.


  • Věčná studentka

Od narození mého staršího syna v roce 2012 je mou vášní hledání odpovědi na to, co je zdravý životní styl a zdravá strava.

V roce 2017 jsem absolvovala roční kurz výživového poradenství a v oboru celostní a funkční výživy se neustále vzdělávám, protože poznání toho, jak lidský organismus funguje, se každý den posouvá a kdo v tomto oboru nedrží krok s nejnovějšími zjištěními, je rychle ztracen a může napáchat víc škody než užitku.

Absolvovala jsem:

  • mnoho konferencí o výživě (např. FOOD 21, Food News, Konference o výživě ve sportu)
  • GAPS workshop,
  • studium funkční výživy na Institutu funkční medicíny a výživy,
  • studium a s tím spojenou certifikaci DNALife v oboru nutrigenomiky a nutrigenetiky,
  • kurz AIP Lecture Series u dr. Sarah Ballantyne.

Samozřejmostí je pak i samostudium a sledování světových kapacit, z nichž jsou mými oblíbenci Chris Kresser a Sarah Ballantyne. 

  • Propagátorka životního stylu paleo

Proč propaguji paleo stravu? Protože má hlavu a patu a její principy dávají smysl. Základ palea tvoří přirozené, čerstvé a kvalitní potraviny s tou nejvyšší možnou výživovou hodnotou. Paleo není dieta, ale udržitelný životní styl, žádné dogma. Je to spíš rámec či šablona s doporučenými pravidly, kterou si každý může uzpůsobit svým vlastním potřebám.

Paleo není o bezhlavém dodržování přísně určených pravidel, nalinkovaných seznamů doporučených a zakázaných potravin. Paleo je o tom, vybírat si v každé situaci tu nejlepší možnou variantu výživného jídla, vědět, jaké potraviny nám svědčí a ty mít v jídelníčku zastoupeny co nejvíce. 

  • Autorka e-booku 7x o paleo stravě

V e-booku odpovídám na nejčastější otázky, které se kolem paleo stravování točí a bořím výživové mýty, které mezi lidmi už desetiletí kolují.

Dozvíte se, že paleo preferuje jídlo, které vaše dítě zasytí a dodá mu energii na všechno to jeho skákání, běhání a dovádění po celý den. Navíc se nemusíte bát, že mu budou chybět důležité živiny, vitamíny a další nezbytné látky, které jsou pro jeho rostoucí a vyvíjející se tělo zásadní.

E-book je zdarma a už si ho přečetlo

0
lidí

a vy se k nim můžete přidat


  • Autorka knihy Opravdové jídlo pro děti – Proč a jak začít vařit paleo

Pro ty, kdo chtějí nejen přemýšlet o tom, co sobě a svým dětem dávají k jídlu, ale udělat i první krůčky ke zdravějšímu životnímu stylu, je moje kniha Opravdové jídlo pro děti - proč a jak začít vařit paleo. Jsou v ní detailně vysvětleny základy paleo stravování, zároveň je to i praktický průvodce se spoustou tipů a receptů, který vás rychle a jednoduše naučí vařit výživné jídlo z čerstvých a kvalitních surovin. 

Jídlo je základním palivem pro náš organismus a s jeho kvalitou a správným složením jde ruku v ruce i celkový zdravotní stav.

Stravovací návyky a zásady, které předáte svým dětem, je budou ovlivňovat celý život. Pokud je naučíte jíst zdravě, už jim to nikdo nikdy nevezme. Věřím, že je to jedna z nejdůležitějších věcí, které jim můžeme jako rodiče předat. 

  • Celý náš příběh si můžete přečíst v tomto e-booku

Do svých dvaceti šesti let jsem si myslela, že život spočívá hlavně v tom nevybočovat, jít s davem a nic moc neřešit. Až s narozením svého staršího syna mě osud kopl pořádně do zadku a já si uvědomila, že je všechno jinak.

Že musím najít znovu sama sebe, nenechat se vláčet většinovou společností (protože to, že si něco myslí většina, neznamená, že je to pravda) a pochopit, co znamená slovo zodpovědnost za sebe a své děti. Jedině tak totiž může člověk žít spokojený, šťastný a svobodný život.