Za každého mluví jeho výsledky ...

Výsledky mé práce si můžete přečíst z referencí mých klientů z konzultací, účastníků online kurzu a také čtenářů mé knihy.

 

REFERENCE NA KONZULTACE

Jak probíhá osobní spolupráce se mnou a jakých výsledků je možné dosáhnout? Přečtěte si, co na to říkají moji klienti.

Jsou to téměř dva měsíce, co jsem s vámi konzultovala zdravotní trable mého dvouletého syna. Konkrétně atopický ekzém a špatné vylučování. Během těchto dvou měsíců jsme velice pečlivě dodržovali vaše doporučení. A výsledek? Pleť má syn krásnou, hebkou. Co se týká vylučování ... to bylo docela dlouhé čekání. Až minulý týden (tedy 7 týdnů od zahájení "vaší ozdravné kúry") se stolice konečně napravila a syn začal přibývat na váze.

Přesně jste trefila příčiny problémů a vámi popsané řešení nám pomohlo. Navíc jste nám obohatila jídelníček o zajímavé a chutné recepty. Taky bych chtěla ocenit, že opravdu víte, o čem mluvíte, že vaše informace nejsou nahodilé, že netápete. Takové zkušenosti mám s lékařskou péčí. Ohledně synova ekzému jsem nenarazila na lékaře, který by mi pomohl, který by řešil příčiny problémy. Nebylo to hezké období, mám husí kůži, když na to vzpomenu. Syn měl pleť fakt hodně špatnou. O to víc mě mrzí, že jsem o vás nevěděla dříve. Jak by bylo vše snažší...

Lenka Blažková

Hned po skončení našeho videohovoru jsem měla potřebu vám napsat několik DÍKY. Teď odpoledne po návštěvě pediatričky a telefonickém rozhovoru s alergoložkou, u které jsem byla se synkem na testování ... je mi ještě ke všemu do breku a chci Vám napsat další DÍKY :)

DÍKY ... že jste mě vyslechla a nedívala jste se na mě jako na divnou eko bio matku, co si pořád na něco stěžuje a něco řeší, že se vzděláváte a nespokojíte se jen s tím, co Vás naučili ve škole, že máte chuť pomáhat ostatním a hlavně! se jim věnujete individuálně a komplexně, že věnujete dostatek času pro zjištění všeho možného kolem, že se ptáte a hledáte souvislosti.
Hedvika Vlčková
Jednorázová konzultace s paní Broschovou pro mě byla velmi přínosná. Absolvovala jsem její kurz Opravdové jídlo pro děti, ze kterého jsem byla nadšená, a začala jsem se stravovat podle zásad AIP protokolu a moje zdravotní problémy (ekzémy na rukou, astma) se velmi zlepšily, nyní při zavádění potravin jsem si nebyla úplně jistá, zda dělám vše správně, takže jsem velmi uvítala možnost jednorázové konzultace, kde jsem se mohla zeptat na vše potřebné.

Je skvělé, že nejprve vyplníte dotazník, kde popíšete celý váš zdravotní problém, a dopředu napíšete i dotazy, takže si můžete v klidu promyslet, na co se chcete zeptat. Vlastní konzultace byla velmi příjemná, paní Broschová byla perfektně připravená a odpověděla na všechny moje dotazy i ty, které mě napadly při konzultaci. Konzultaci vřele doporučuji, osobně pokud budu mít v budoucnu opět nějaký dotaz, tak se s důvěrou na paní Broschovou obrátím.
Markéta Mikulášová
Od naší konzultace jsme obměnili obsah surovin v naší kuchyni a nyní si pochutnáváme na jídlech, jejichž součástí jsou pro nás nové suroviny jako např. kokosové mléko, olej, želatina, kokosový ocet atd. Nevydali jsme se sice cestou AIP, ani paleo či jiného výživového směru, ale spíš máme nastavený pro mně pohodovější verzi (a doma není nevrlá matka nešťastná z vaření) a oproti starému jídelníčku i zdravější verzi.

Pomalými krůčky se učím jít v tomhle směru stále přínosnější cestou. V jídelníčku máme hodně zařazené maso, vývary, což před tím taky nebylo a Tobík pomalinku přichází na chuť zelenině, dokonce i v syrovém stavu. Poslední měsíc má syn i dobré reakce na potraviny, které před tím úplně nesnesl.

Celkově se oba cítíme lépe, takže jsem moc ráda a vděčná za to, že jsem při hledání řešení, jak Tobíkovi pomoct, narazila na Vaše jméno.
Petra Musilová
Na základě naší konzultace se mi spojily důležité body, které hrály roli v dceřině stavu. Pořád dokola jsem hledala příčinu a dělala drobné úpravy jídelníčku a to vše s minimálním efektem. Naprosto souhlasím, že změna musí být razantnější, aby se dcerce ulevilo. Moc ráda jsem Vás poznala a ještě jednou velice děkuji za pomoc.
Veronika Čiháková
Jsem nadšená, setkání bylo přínosné, příjemné a velice poučné. Vaše následné zpracování je přehledné, informace vyčerpávající. Z deseti bodů dávám deset. :-)
Lenka Blažková
Konzultace pro mě byla příjemná a přínosná. Je vidět, že se v této oblasti velmi dobře a odborně orientujete.

Taky se mi líbí systém - úvodní dotazník - konzultace - doporučení + recepty - mám z toho pocit vaší dobré přípravy a promyšlenosti, a já jako klient jsem do procesu zapojena.

Mám před sebou ještě dlouhou cestu, ale touto konzultací (a kontaktem s vámi) jsem vykročila. :)
Jana Feyrerová
Je to pár týdnů, kdy jsem absolvovala konzultaci s Terezou Broschovou ohledně problémů s dýcháním (zduřelé nosní sliznice) u mého syna.

Velmi se cením Terezina pečlivého přístupu, vše mi bylo jasně a srozumitelně vysvětleno. Okamžitě jsme celá rodina najeli na bezlaktózový a bezlepkový jídelníček. Měla jsem obavy, že nová jídla děti nebudou jíst, ale díky množství receptů, na které jsem dostala doporučení, je to zcela bez problémů.

Těší mě, že nemám pocit prakticky žádných omezení, jen vařím jinak a mám radost, že výživněji a zdravěji.
Zuzana Srovnalová
Děkuji moc za tak rychlé zpracování informací i za informace samotné. Konzultace mi dala spousty energie, kterou jsem tolik postrádala. Konečně mám před sebou řešení, které je komplexní. Těším se, až se zítra pustím do studia Vašeho kurzu.
Nikol K.
Hlavně Vám děkuji za vše, co jste pro mě za dobu naší spolupráce udělala. Měla jsem velké štěstí, že jsem narazila právě na Vás a moc si toho vážím. Věřím tomu, že teď už díky Vám budu vždycky znát tu správnou cestu ke zdraví a snad i to miminko si brzy najde cestu.
Aneta K.(zdr. potíže: ulcerozní kolitida, Crohnova choroba), během spolupráce: snížení léků na polovinu, srovnané krevní hodnoty, bez příznaků nemoci, nakonec otěhotnění

Několikaměsíční spolupráce s Janou a vyřešení atopického ekzému a alergií u jejího synka Filipa

REFERENCE NA ONLINE KURZ

Ohlasy na online kurz Opravdovým jídlem ke zdraví, kterým prošlo už přes 300 účastníků.

 

Absolvovala jsem kurz AIP, který mi velmi pomohl s mými zdravotními problémy. Trpěla jsem na alergie a ekzémy, po antibiotikách se mi začaly dělat i fleky na obličeji.

Během a po absolvování kurzu, kde jsem před samotnou dietou získala veškeré potřebné znalosti, začaly problémy skutečně ustupovat. Nejvíce mi to ale dalo to, že jsem se naučila jíst základní potraviny. Zjistila jsem, že z nich připravíte ta nejvýživnější a nejchutnější jídla. Dnes už u mě průmyslově zpracované potraviny prakticky nenajdete.

Moc děkuji za příležitost změnit svůj život díky zdravé stravě.

Tereza Klasnová

Kurzem jsem byla nadšená. Propojily se mi všechny předchozí poznatky a zjistila jsem i mnoho nového. Všechno jednoduše popsané, srozumitelné, jasné. A k tomu každodenní podpora na Facebooku. Už dříve jsem prošla eliminačními protokoly, ale žádný mi nepomohl. Dnes už vím proč, je potřeba delší čas a pak začít zařazovat problematické potraviny. Ještě jednou moc děkuji za Vaši práci.
Radka Nedomlel Jechová
Naše zkušenost s AIP je ryze pozitivní. Na AIP jsem poprvé narazila při poslechu rozhovoru s paní Broschovou, a ihned mě to zaujalo, protože popis problémů jejího syna v mnohém seděl na našeho, tehdy 2,5 letého syna. Před sebou jsem měla naději a vidinu toho, že by se syn mohl uzdravit a my zase žít plnohodnotný život.

Syn v té době trpěl ekzémem, který se mu rozlezl po celém těle. K tomu se přidaly alergie na roztoče a psa, které se postupně zhoršovaly do té míry, že to začalo být nesnesitelné. AIP k nám přišlo doslova za 5 minut 12. V té době na tom syn byl tak špatně, že jsme byli ochotni zkusit úplně cokoliv. V noci nespal, nonstop jsme mu odsávali z nosu, byl unavený a nevyspalý, nic si neužíval. Každý den jsem prala povlečení špinavé od krve, jak se celou noc škrábal. Bylo to k zbláznění a mělo to dopad na celou rodinu.

Syn tu změnu zvládl skvěle, vysvětlili jsme mu, co se bude dít a proč a on to pochopil a neměl s tím sebemenší problém. Měla jsem tehdy bláhovou představu, že bude syn na dietě měsíc nebo dva a že pak začneme zařazovat jednotlivé potraviny zpět. To jsem ještě netušila, že jeho imunita je v tak hrozném stavu, že fáze znovuzařazování potravin přijde až po třech měsících (a to ještě hodně pozvolna).

Viditelné zlepšení nastalo po asi 2,5 měsících, kdy ekzém začal pomalu ustupovat, byl hladší a syn se nedrbal tak zuřivě jako dřív. Alergie se začaly také pomalu lepšit. Po asi 8 měsících došlo ke zlepšení jeho stavu o zhruba 70%, ekzém zmizel z většiny těla. Abych to shrnula, tak AIP nám neuvěřitelně pomohlo a nakoplo nás k velkým změnám v našem životě. Celý příběh Terezie si můžete přečíst tady
Terezie Hettová
Pro mě měl kurz velký přínos. Na internetu je na toto téma (výživa, zdraví, atopie) tolik rozporuplných názorů, že je člověk spíš zmatený a neví, co je správně. Tak jsem ráda, že jsem našla tento kurz, který vytvořil člověk, který to má podrobně nastudované, absolvent vědeckého kurzu a člověk, který má s tímto vlastní zkušenost.

A hlavně jsem nečetla jen fakta od nějaké anonymní bytosti, ale viděla člověka, který tím žije a ví. :-) A myslím, že všichni museli cítit vaši podporu nejen na Facebooku. Měla jsem těch 6 týdnů pocit, že v tom a na to nejsem sama a taky pocit naděje, že vše je v našich rukou a ne v rukou cizích lékařů.  Děkuji.
Radka Šlosárková
S kurzem jsem byla nadmíru spokojena. Ze začátku jsem do toho šla s velkými obavami, ale nakonec jsme to s dcerou zvládly. Neříkám, že to nebylo náročné, ale něco takového jsem opravdu potřebovala, nějakou motivaci a povzbuzení. Moc děkuji za tento skvělý kurz.
Bára Krejsová
Kurz naprosto splnil a v některých ohledech i předčil moje očekávání. Je velmi těžké udělat takto radikální změnu ve stravování, proto je fajn mít takovou podporu, která v kurzu byla. Dozvěděla jsem se další důležité informace, které zapadaly jako puzzle do mojí skládačky.

Naše cesta je pomalejší, ale i tak jsem díky tomu dokázala zavést vcelku radikální změny ve stravování syna i sebe. A po třech týdnech zmizel chronický průjem, se kterým jsme se trápili už téměř půl roku, přestože jedeme zatím jen bezlepkovou a bezmléčnou dietu s omezením cukru.

Ještě to není úplně ono a k autoimunitnímu protokolu se připravujeme, protože vím, že určitě bude mít kýžený efekt. Za kurz jsem neskutečně vděčná, protože mi konečně dodal odvahu přijít do školky a říct, že se syn potřebuje stravovat jinak. Z tohoto kroku jsem měla fakt strach a to samé i doma, že už nebude jíst klasické rohlíky a chleba ... Ale nakonec to vzal úplně skvěle, i ve školce to proběhlo hladce a bála jsem se úplně zbytečně :).

Je potřeba překonávat nefunkční zvyky a měnit je na ty, co nám prospívají. Děkuju za tento kurz, za podporu a za super tipy na recepty. Vše bylo maximálně užitečné.
Martina Benáčkovámartinabenackova.cz
Autoimunitní protokol (AIP) je nástroj, který mi pomohl vzít své zdraví do vlastních rukou. Vyvinula jej biochemička Sarah Ballantyne, PhD., ovšem v různých podobách jej uplatňují i jiní autoři-lékaři (např. Dr. Terry Wahls, Dr. Izabella Wentz, Dr. Amy Myers).

Hlavním cílem AIP je pomoci organismu znovu spustit přirozené ozdravné procesy. Protokol je nastavený tak, že veškeré kroky vám pomohou podpořit správné fungování imunitního systému (utišit propuklá autoimunitní onemocnění), bojovat proti zánětu a znovu nastolit rovnováhu biochemických procesů v těle.

Mně osobně AIP pomohl v boji s endometriózou. Nemoc, pro kterou lékaři nemají jiné řešení než kontinuální užívání hormonů či hysterektomii, dokážu zvládat bez jakéhokoliv dlouhodobého braní léků. Vyhnula jsem se nevratnému odoperování dělohy a ničivé příznaky se mi podařilo dostat pod kontrolu tak, že moje kvalita života je nyní lepší než kdy dříve. Nejen, že jsem se zbavila ukrutných bolestí, ale podařilo se mi také vymýtit potíže jako jsou dlouhodobá únava, alergie či vyrážky.

Autoimunitní protokol je velmi komplexní, kromě změn stravy se zaměřuje i na další důležité součásti životního stylu (např. spánek, stres, toxiny v okolí). Není jednoduché proniknout do jeho tajů. Pokud nevládnete angličtinou a nedostanete se k anglicky psaným zdrojům (doporučila bych začít knihami výše zmíněných autorek), Terezin kurz je to nejlepší, co může naše české prostředí nabídnout. Díky němu získáte hlubší znalosti o problematice a budete maximálně vybaveni na svou novou ozdravnou cestu. Hodně štěstí při uzdravování!
Emma Hradeckáwww.goodvibeshuntress.com
Terezko, moc děkuji za podporu, kterou jsi mi v nelehkých začátcích dala, ať už odpovědi na mé otázky nebo na otázky ostatních. Celý kurz mě velice inspiroval, vzala jsem zodpovědnost do svých rukou a udělala razantní změnu ve stravování. Za to ti moc děkuji.
Helča D.
Sama jsem si autoimunitním protokolem v minulosti prošla ve snaze vyřešit své zdravotní potíže, včetně ekzému, snížené funkce štítné žlázy a různých trávicích obtíží. Vyzkoušela jsem toho předtím už hodně a nic nezabíralo. Pomohl mi právě až autoimunitní protokol (AIP), na kterém je založen Terezin kurz, v kombinaci s vytrvalou prací na sobě a na své psychice. Toho jsem dosáhla pomocí EFT, kvantové léčby, meditací a dalších technik, z nichž většinu uvádím v e-boku 10 tipů na zvládání stresu, který je jako bonus zdarma součástí tohoto kurzu.

AIP je celostní protokol a je třeba se nesoustředit pouze na stravu. Změna jídelníčku je určitě dobrý začátek, ale je nutné řešit také příčiny potíží, které jsou mnohdy uloženy hluboko v podvědomí. Jít do sebe a zjistit, co nám nemoc chtěla ukázat, co je potřeba v našem životě změnit - eliminovat stres, dbát na kvalitní spánek, najít si čas na sebe, ale i na rodinu a přátele, zkrátka se zaměřit na svůj celkový životní styl.

Pokud mají zdravotní potíže děti, je dobré, aby na sobě pracovali i rodiče, protože malé děti jsou na své rodiče hodně napojené. O tom se více dozvíte právě v mém bonusu.

Terezka má zkušenosti právě se zdravotními potížemi u dětí a ve svém kurzu krásně shrnula a vysvětlila, jak se těchto potíží můžete pomocí AIP dlouhodobě zbavit. Provede vás protokolem krok po kroku, vše vysvětlí a nabídne výběr receptů vhodných pro celou rodinu. Pokud vaše dítě trpí nějakou chronickou nemocí, jako jsou atopický ekzém, alergie, nějaké trávicí potíže, včetně potravinových intolerancí, tento kurz je určitě nejlepším místem, kde začít.
Pavlína Jiroušková, certifikovaná výživová poradkyně a EFT terapeutkapavlinajirouskova.com
Tento kurz můžu jenom doporučit - pomohl nám pochopit do hloubky, jak důležité jsou naše stravovací návyky, jaký dopad na nás mají v současnosti a jaký budou mít do budoucna. Nejviditelnější výsledky jsou zatím vidět na manželovi - přestala mu téct krev z nosu, ruka s ekzémem se mu hodně zlepšila a jako bonus zhubl 11 kilo. Nejlepší na tom je, že tento typ stravování je mu blízký, takže se do něj jako dosud do jediného reálně zapojil.
Děkují vám moc za to, že jsem se posunula do fáze prevence nemocí a ne jejich léčení. Změnil se mi celkový pohled na dnešní medicínu a zvyky a vím, že pokud se člověk nenaučí sám se o sebe postarat, tak to za něj nikdo neudělá. Ale ke všemu musí člověk dospět, a to se mi povedlo hlavně díky vám.
Elena Janda
Z kurzu jsem opravdu nadšená - kvalitní zpracovaní informací, žádné zahlcení, odkazy, prospěšné úkoly … Děkuji!
Hana U.
Dlhodobo pociťujem chýbajúce vzdelávanie v oblasti výživy. Osobne som si zažila, ako sa človek môže ocitnúť v pasci, ak sa vydá cestou informácií postavených „na vode“. Ak pridáte vlastnú tvrdohlavosť a zľahčovanie zdravotných problémov, klbko sa poriadne nabalí.

V čase, keď sa odohrával môj príbeh, boli informácie o vhodnom stravovaní pre autoimunitné ochorenia len na zahraničných stránkach. Osobne obdivujem ľudí, ktorí obetujú svoj čas na vzdelávanie a hľadanie najnovších poznatkov v oblasti výživy. Terezke sa navyše podarilo všetky podstatné informácie usporiadať a vytvoriť veľmi praktický prehľadný a zmysluplný kurz.

Milým prekvapením boli pre mňa motivačné videá. Povedzme si úprimne, u každého z nás sa objavia pochybnosti, neistota, otázky. Reakcie okolia davajú tiež poriadne zabrať. Nechýbajú ani typy ako sa stravovať mimo domu, čo dať deťom do školy a ako komunikovať zmeny v stravovaní. V kurze sa myslí na všetko! Tak smelo do toho!
Monika Komorášová, specialistka na nízkosacharidové stravování, autorka projektu "Cítim sa skvele"monikakomorasova.sk
Kurz je výborně sestaven a zpracován. Moc se mi líbila teoretická část i s bonusy, člověk tak nějak víc chápal, proč do toho jít. Ke spoustě věcí se neustále vracím. Recepty jsou neodmyslitelnou pomůckou a motivační videa vše krásně doplňují. Moc za kurz děkuji. Musím vážně moc pochválit, jak je zpracován. A to nejen teoreticky, ale i graficky!
Jana J.
Kurz splnil moje očakávania. Obsahuje pokope nielen všetky dôležité informácie, ale predovšetkým konkrétne rady ako ich zaradiť do nášho života. Sekcia recepty ponúka pekný výber jedál, od ktorých sa dá odraziť a upravovať si už podľa seba. Ďaľším prínosom je neustála podpora lektorky. Na všetky moje otázky som dostala adekvátne odpovede, za čo som vďačná.
Lucia R.
Kurz mi pomohl dovyřadit zbytek potravin, které syna mohly dráždit. Mám už dávno Vaši knihu, studuji stravu od synových 3 měsíců, takže spousta informací pro mě nebyla nová. Kurz je ucelený, vše perfektně vysvětleno. A pak Vaše osobnost je také zásadní. Je cítit, že nám všem opravdu chcete pomoct. Děkuji.
Martina Vrkočová
Vdaka tomuto kurzu viem ako si zlepsit svoje zdravie a znovuobnovit imunitu. Kurz mi ponukol podrobny postup ako postupovat v ramci ozdravneho programu krok za krokom. Taktiez ocenujem recepty. Velkym benefitom je podpora zo strany autorky. Dakujem.
Peter
Kurz mi dal možnost seznámit se se stravováním a fungováním našeho těla od základů - pěkně přehledně od "buňky" po jídlo na talíři.
Bonusové lekce kurz povýšili na jinou úroveň. Nemám analytické myšlení, tak jsem potřebovala ucelené informace, pěkně "polopatě" a lidsky řečené a uchopitelné. To tento kurz naplnil.
Tereza Kopřivová
Kurz je velice přínosný z hlediska informací o výživných hodnotách jednotlivých potravin, jak vyléčit střeva, jak nastavit rovnováhu v těle. Líbí se mi jak je kurz opravdu komplexní, propracovaný včetně motivace, jak veškeré změny zvládnout. Paní Broschová předává své znalosti nastudované během několika let v uceleném balíčku, myslím, že to se jinde sehnat nedá. Navíc podané velice příjemnou formou. Děkuji.
Michaela H.
Mám za sebou kurz výživového poradenstva akreditovany ministerstvom školstva SR. Musím povedať, že tento AIP kurz bol pre mňa oveľa prinosnejši, informácie komplexné, pekne logicky vyskladané a postupne dávkované, bez zbytočnej vaty. Za seba môžem s kludnym svedomím odporučiť ho nielen mamičkám detí vramci prevencie a podpory liečby autoimunitnych ochorení, ale aj výživovými poradcom a lekárom.Verim, že svoje zdravie a život máme vo svojich rukách a najdôležitejšie je robenie informovaných rozhodnutí v živote. Tento kurz má potenciál pomôcť nielen jednotlivcom ale cez nich aj celej spoločnosti, vrátiť sa ku skutočným hodnotám. Zo srdca zaň ďakujem.
Mgr. Martina Radajová
Pokud člověk o tomto typu stravování nic neví, bude uchvacen, vše je čtivě a srozumitelně vysvětleno v jednotlivých lekcích. Ještě nejsem rozhodně na konci cesty, ale už závěrem kurzu došlo ke zlepšení některých mých problémů (kožní potíže, trávicí problémy a hlavně velká únava a pocit na omdlení, který jsem často měla na makrobiotické stravě). Paní Tereza je velmi milá a věci dokáže velice dobře spojovat do souvislosti. Za mě kurz rozhodně doporučuji každému, kdo hledá, jak zlepšit své zdraví.
Radka Frydrychová
Jsem ráda, že jsem se rozhodla kurz absolvovat, původně kvůli svým zdravotním problémům, později se přidal i starší syn (necelých 5 let). Ten překvapivě AIP zvládá úplně v pohodě a hlavně díky receptům mu velmi chutná.
Ivana V.
Za mě kurz splnil očekávání. Teoretická část mě bavila, těšila jsem se na nové informace, i když spoustu jsem toho zapomněla. Bez receptů by to určitě nešlo a velmi přínosné je uvádění tipů na konkrétní produkty a výživové doplňky a to kde se dají koupit.
Karolína Holická
O AIP som mala veľa informácií, ale stále mi tam chýbali súvislosti a tým pádom aj odhodlanie.... Kurz bol veľmi systematický, podrobný čo mi pomohlo lepšie pochopiť, ale aj prijať prečo je to tá najpriaznivejšia cesta ku zdraviu. Ďakujem, neľutujem, že som sa zúčastnila.
Eva K.
Online kurz se mi velmi líbil. Dozvěděla jsem se spoustu teoretických informací, které jsem do té doby nevěděla, anebo si je nedokázala dát do souvislostí. Velmi přínosná pro mě byla motivační videa, abych vše dokázala z teorie obrátit do praxe. A v neposlední řadě i podpora, že v tom všem nejste sami, a že prvotní zhoršení je poměrně běžné a je potřeba vytrvat. Děkuji Tereze, že měla sílu a chuť tento kurz připravit.
Nikola Musilová
AIP mám sama za sebou. Napriek tomu som hľadala podporu pri AIP pre moje dieťa. Tento kurz bol presne to, čo som potrebovala. Citlivé sprevádzanie celým procesom, s podporou, s povzbudením a s cennými a zaujímavými bonusmi. V kurze som našla odpovede na všetky svoje otázky.
Veronika Tarhovická
Kurz pro mne byl velice užitečný. Rozhodla jsem se pro něj z důvodu nutnosti řešit akutní kožní problémy u nejmladšího syna. Avšak dal mi myslím mnohem více!

Pomohl mi nasměrovat zpět ke zdravé výživě i jídelníček mých starších synů, u kterých naše odhodlanost živit je zdravě a výživně bez přemíry cukrů a chemických aditiv postupně vlivem tlaku okolí a nedostatku síly mu vzdorovat postupně upadala. Opět jsem si tedy uvědomila jak moc je to pro jejich zdraví důležité, i když momentálně žádnými zdravotními potížemi netrpí. U nejmladšího, dosud plně kojeného, syna (takže dietu držím já) se situace pomalu zlepšuje. I když nemáme zatím zdaleka vyhráno, věřím, že jsme na dobré cestě a že dělám to nejlepší pro jeho budoucí zdraví.

Teoretická část přehledně ozřejmila důvody a smysl vyřazování konkrétních potravin během eliminační fáze, což mi jako dospělé osobě hodně pomohlo dietu dodržovat, protože mi to dávalo smysl. Recepty pak byly neocenitelnou pomůckou v tom, aby se člověk rychle naučil, jak to po vší teorii také prakticky uchopit. A bonusy byly skvělá příležitost jak se dozvědět rozšiřující informace a nebo se zamyslet nad zajímavými a dosud netušenými souvislostmi. Mockrát děkuji!
Ivana V.

PŘEČÍST SI MŮŽETE I DALŠÍ PŘÍBĚHY SE ŠŤASTNÝM KONCEM


REFERENCE NA KNIHU

Už přes 3 000 rodičů , jak by mělo vypadat opravdové jídlo pro jejich děti. Co jim má kniha přinesla?

Kniha Opravdové jídlo pro děti je krásnou ukázkou toho, co všechno dokáže mateřská láska. Uzdravit děti, převzít zodpovědnost za své zdraví a ještě předávat informace dál. Rodičů, kteří hledají cestu, jak nejlépe vařit pro své děti, je mnoho. A tato kniha jim prošlápla pěkný kus cesty!

Inspirativní předmluva, rozhovory i všechny kapitoly, logicky poskládané za sebou. Tato kniha by měla být součástí každé rodiny s malými dětmi.

MUDr. Barbora Kodetová

Tato kniha a celá Terezčina práce je podle mého názoru obrovský dar. Ať už se pustíte do striktního dodržování paleo stravy, nebo se jí budete pouze inspirovat - ve většině případů vás čeká milé překvapení v podobě zlepšení zdraví vašich dětí.

Se svými klienty a čtenáři mých článků mám podobné radostné zkušenosti. Jsem proto moc ráda, že Tereza pomocí této knihy ukazuje cestu k opravdu zdravé stravě a radostným dětem.
Anna Jermářovánutriční terapeutka, annajermarova.cz
Moc děkuji za krásnou knížku. Určitě se k ní budu vracet, podškrtávat, pracovat s ní. Přečetla jsem ji jedním dechem. Jsou knížky, které přečtu, řeknu si "dobrý" a pošlu je klidně dál. Vaši knížku nikomu nedám, bude mít důležité místo v rodině, dokud se s tím vším úplně nesžiji. Je srozumitelná, nepřeplácaná, má smysl!
Jana Bláhová
Nejucelenější publikace na téma paleo a děti v češtině. Velmi obsáhlá část o zásadách paleo stravování, praktické rady jak zvládat přípravu a složení pokrmů pro děti různého věku s důrazem na co nejhladší průběh vývoje.

Krásné fotky, spousta odkazů na další materiály k nastudování, abyste nic nepodcenili v nejdůležitějším období života Vašich dětí!
Miroslav Matoušek www.paleo-doupe.cz
Děkuji za krásné, jednoduché a přece tak bohaté dílo. Inspirativní kniha, doporučuji všem maminkám a nejen maminkám - každý si tam najde pro sebe kousek zdraví.
Lucie Bilinová
Tato kniha je skvělou příručkou pro všechny, kdo se zajímají o stravu svých dětí, nejen z hlediska paleo stravy. Jsou v ní přehledně a zajímavě zpracované podstatné informace pro život s paleo stravou a dětmi, i hodnotné informace, proč je paleo velmi zajímavou formou výživy.

Jako odbornice přes výživu a potraviny vnímám její velký potenciál a hodnotu. Jsem moc ráda, že tato kniha je nyní dostupná všem, kteří hledají ten svůj správný výživový styl.
Veronika HanzlíkováVědomá výživa, www.veronikahanzlikova.cz
Kniha o paleo strave ma príjemne prekvapila svojím rozsiahlým obsahom a komplexným poňatím témy. Pri prvom prelistovaní vo mne vzbudila záujem a chuť vyskúšať ukážkové recepty.

Informácie, ktoré som sa dočítala mi stačili na to, aby som získala celkový prehľad o tejto téme a pochopila tak, ako tento typ stravovania dokáže veľmi výrazne ovplyvniť zdravotný stav človeka.
Jana Osičková www.janaosickova.sk
Moc děkuji za krásného průvodce vašeho stylu stravování. Kniha je hezky napsaná, dobře se v ní orientuje a je to jednoduše vysvětlené - to jsem ocenila nejvíc. Mám malé děti a už dlouho jsem přemýšlela jak vylepšit jejich jídelníček, aby vyhovoval všem. Děkuji za krásné podněty.
Libuše Bretšnajdrová
Kniha je úžasnou sbírkou vědomostí a zkušeností, je skvělým a jednoduchým návodem pro všechny, kteří mají zájem o své zdraví, a zdraví svých dětí, čili další generace, a doposud nevěděli jak "na to". Jsem jí nadšená, a budu ji šířit co nejvíce!!!
Božena Kapušňáková
Přeju všem dětem, aby se jejich maminkám dostala do rukou tato knížka a aby z ní byly nadšené tak jako já. Skvělá startovací kniha. Díky za ní.
Hana Breburdová
Chtěla bych Vám moc poděkovat za knížku. O stravu (zejména o tu pro děti) se zajímám už nějakou dobu. Ráda sleduji odborné články, blogy a nejnovější informace, takže teorii palea mám poměrně zmáknutou. Ve Vaší knize je teorie krásně podaná a i pro laiky pochopitelná.
Kristýna Wagnerová
Knížka předčila má očekávání. To, po čem jsem pátrala a v čem jsem se potřebovala zorientovat, to vše a ještě více jsem zde našla.

Takže Vám velice děkuji za knížku plnou pro mě naprosto nepostradatelných informací, které mi, jak doufám, pomohou u nás v rodině na cestě ke stravování, které nám a hlavně našim dětem pomůže mimo jiné ke zdravému a šťastnému životu. S díky
Marie Dočekalová
Terezky inspirativní knížka je skvělým průvodcem paleo stravováním pro malé i velké. Nejenže se v ní dozvíte ucelené informace a celistvý pohled na paleo stravu, ale najdete zde i recepty skvělé Lucky Grusové a rozhovory se zajímavými osobnostmi reprezentujícími tento styl stravování.

Je zde spousta informací o tom, jak funguje naše tělo a jak nakládat s jednotlivými makroživinami. Kniha je i výborným pomocníkem pro rodiče, kteří chtějí svým dětem dát to nejlepší - opravdové jídlo, protože zejména na děti a jejich stravování se Terezka v knížce zaměřuje. Knihu všem vřele doporučuji!
Lenka Králíčkováwww.lifefoodtravel.cz
Terezko, jsem Vám velmi vděčná, že jste mi vstoupila do života. Vaše kniha "Opravdové jídlo pro děti" mi pomohla najít cestu, po které mám jít. Před rokem jsem měla o 20 kg víc a syna trápil škaredý ekzém. Po vyzkoušení různých mastiček, kdy to spíš bylo horší než lepší, jsem si uvědomila, že tudy cesta nevede a musím to začít řešit sama a nespoléhat na lékaře - ač mají tituly, neví bohužel všechno.

Rozhodla jsem se pro paleo stravu, vařím pro všechny, vyhovuje nám, je pestrá, na život bez pečiva jsme si zvykli. Nejtěžší bylo začít vařit jinak a přemýšlet, co budeme jist, co koupit, aby to dětem chutnalo. Mám tři děti, syn má 9 let, teď už jenom občas promazáváme suchou kůži, ekzém je pryč. Dcera (5 let) trpěla zácpou a teď se vyprazdňuje každý den bez problému a nejmenší dcera (rok a tři čtvrtě) nikdy v ruce neměla rohlík, nejí s námi lepek od začátku, je plně kojena a starosti druhých lidí, že děti lepek nutné potřebuji, odrážím s tím - "k čemu"? Nejmenší dcera ho nikdy neměla a prospívá krásně, má téměř 14 kg.

Pro mě to bylo nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat. Ano, bylo to těžké a ano je to náročné denně vařit a dětem péct do školky a školy svačinky, ale stojí to za to!
Pavlína Stanišová
Knížka je opravdu úžasná, krásně se čte, všechno mi dává smyl. Pochopila jsem, že pokud chci mít zdravou rodinu, musím chtě nechtě začít vařit, i přesto, že to není úplně moje oblíbená činnost. Stoprocentní paleo určitě nebudu, primal mi přijde super. Doufám, že se mi podaří jídelníček změnit.
Tereza Gürtlerová
Knížka Opravdové jídlo pro děti mi neskutečně pomohla pochopit a pospojovat si vše, co je kolem zdravého jídla třeba. Je v ní jednoduše a smysluplně popsáno, proč něco jíst a proč některé potraviny naopak vynechat, co má na sebe jakou návaznost a proč nám to může uškodit, nebo naopak pomoci.

Doposud jsem načetla mrak článků a knih o zdravé výživě, ale až z této mám pocit, že konečně k něčemu je a že mi opravdu pomohla.
Petra Musilová