ZKUŠENOSTI OSTATNÍCH
Přečtěte si příběhy a názory těch, kteří už si ozdravným protokolem a online kurzem prošli.
Pokud člověk o tomto typu stravování nic neví, bude uchvacen, vše je čtivě a srozumitelně vysvětleno v jednotlivých lekcích. Ještě nejsem rozhodně na konci cesty, ale už závěrem kurzu došlo ke zlepšení některých mých problémů (kožní potíže, trávicí problémy a hlavně velká únava a pocit na omdlení, který jsem často měla na makrobiotické stravě). Paní Tereza je velmi milá a věci dokáže velice dobře spojovat do souvislosti. Za mě kurz rozhodně doporučuji každému, kdo hledá, jak zlepšit své zdraví.
Jsem ráda, že jsem se rozhodla kurz absolvovat, původně kvůli svým zdravotním problémům, později se přidal i starší syn (necelých 5 let). Ten překvapivě AIP zvládá úplně v pohodě a hlavně díky receptům mu velmi chutná.
Pro mě měl kurz velký přínos. Na internetu je na toto téma (výživa, zdraví, atopie) tolik rozporuplných názorů, že je člověk spíš zmatený a neví, co je správně. Tak jsem ráda, že jsem našla tento kurz, který vytvořil člověk, který to má podrobně nastudované, absolvent vědeckého kurzu a člověk, který má s tímto vlastní zkušenost.
A hlavně jsem nečetla jen fakta od nějaké anonymní bytosti, ale viděla člověka, který tím žije a ví. :-) A myslím, že všichni museli cítit vaši podporu nejen na Facebooku. Měla jsem těch 6 týdnů pocit, že v tom a na to nejsem sama a taky pocit naděje, že vše je v našich rukou a ne v rukou cizích lékařů. Děkuji.
Naše zkušenost s AIP je ryze pozitivní. Na AIP jsem poprvé narazila při poslechu rozhovoru s paní Broschovou, a ihned mě to zaujalo, protože popis problémů jejího syna v mnohém seděl na našeho, tehdy 2,5 letého syna. Před sebou jsem měla naději a vidinu toho, že by se syn mohl uzdravit a my zase žít plnohodnotný život.
Syn v té době trpěl ekzémem, který se mu rozlezl po celém těle. K tomu se přidaly alergie na roztoče a psa, které se postupně zhoršovaly do té míry, že to začalo být nesnesitelné. AIP k nám přišlo doslova za 5 minut 12. V té době na tom syn byl tak špatně, že jsme byli ochotni zkusit úplně cokoliv. V noci nespal, nonstop jsme mu odsávali z nosu, byl unavený a nevyspalý, nic si neužíval. Každý den jsem prala povlečení špinavé od krve, jak se celou noc škrábal. Bylo to k zbláznění a mělo to dopad na celou rodinu.
Syn tu změnu zvládl skvěle, vysvětlili jsme mu, co se bude dít a proč a on to pochopil a neměl s tím sebemenší problém. Měla jsem tehdy bláhovou představu, že bude syn na dietě měsíc nebo dva a že pak začneme zařazovat jednotlivé potraviny zpět. To jsem ještě netušila, že jeho imunita je v tak hrozném stavu, že fáze znovuzařazování potravin přijde až po třech měsících (a to ještě hodně pozvolna).
Viditelné zlepšení nastalo po asi 2,5 měsících, kdy ekzém začal pomalu ustupovat, byl hladší a syn se nedrbal tak zuřivě jako dřív. Alergie se začaly také pomalu lepšit. Po asi 8 měsících došlo ke zlepšení jeho stavu o zhruba 70%, ekzém zmizel z většiny těla. Abych to shrnula, tak AIP nám neuvěřitelně pomohlo a nakoplo nás k velkým změnám v našem životě. Celý příběh Terezie si můžete přečíst tady
S kurzem jsem byla nadmíru spokojena. Ze začátku jsem do toho šla s velkými obavami, ale nakonec jsme to s dcerou zvládly. Neříkám, že to nebylo náročné, ale něco takového jsem opravdu potřebovala, nějakou motivaci a povzbuzení. Moc děkuji za tento skvělý kurz.
Kurz naprosto splnil a v některých ohledech i předčil moje očekávání. Je velmi těžké udělat takto radikální změnu ve stravování, proto je fajn mít takovou podporu, která v kurzu byla. Dozvěděla jsem se další důležité informace, které zapadaly jako puzzle do mojí skládačky.
Naše cesta je pomalejší, ale i tak jsem díky tomu dokázala zavést vcelku radikální změny ve stravování syna i sebe. A po třech týdnech zmizel chronický průjem, se kterým jsme se trápili už téměř půl roku, přestože jedeme zatím jen bezlepkovou a bezmléčnou dietu s omezením cukru.
Ještě to není úplně ono a k autoimunitnímu protokolu se připravujeme, protože vím, že určitě bude mít kýžený efekt. Za kurz jsem neskutečně vděčná, protože mi konečně dodal odvahu přijít do školky a říct, že se syn potřebuje stravovat jinak. Z tohoto kroku jsem měla fakt strach a to samé i doma, že už nebude jíst klasické rohlíky a chleba ... Ale nakonec to vzal úplně skvěle, i ve školce to proběhlo hladce a bála jsem se úplně zbytečně :).
Je potřeba překonávat nefunkční zvyky a měnit je na ty, co nám prospívají. Děkuju za tento kurz, za podporu a za super tipy na recepty. Vše bylo maximálně užitečné.
Autoimunitní protokol (AIP) je nástroj, který mi pomohl vzít své zdraví do vlastních rukou. Vyvinula jej biochemička Sarah Ballantyne, PhD., ovšem v různých podobách jej uplatňují i jiní autoři-lékaři (např. Dr. Terry Wahls, Dr. Izabella Wentz, Dr. Amy Myers).
Hlavním cílem AIP je pomoci organismu znovu spustit přirozené ozdravné procesy. Protokol je nastavený tak, že veškeré kroky vám pomohou podpořit správné fungování imunitního systému (utišit propuklá autoimunitní onemocnění), bojovat proti zánětu a znovu nastolit rovnováhu biochemických procesů v těle.
Mně osobně AIP pomohl v boji s endometriózou. Nemoc, pro kterou lékaři nemají jiné řešení než kontinuální užívání hormonů či hysterektomii, dokážu zvládat bez jakéhokoliv dlouhodobého braní léků. Vyhnula jsem se nevratnému odoperování dělohy a ničivé příznaky se mi podařilo dostat pod kontrolu tak, že moje kvalita života je nyní lepší než kdy dříve. Nejen, že jsem se zbavila ukrutných bolestí, ale podařilo se mi také vymýtit potíže jako jsou dlouhodobá únava, alergie či vyrážky.
Autoimunitní protokol je velmi komplexní, kromě změn stravy se zaměřuje i na další důležité součásti životního stylu (např. spánek, stres, toxiny v okolí). Není jednoduché proniknout do jeho tajů. Pokud nevládnete angličtinou a nedostanete se k anglicky psaným zdrojům (doporučila bych začít knihami výše zmíněných autorek), Terezin kurz je to nejlepší, co může naše české prostředí nabídnout. Díky němu získáte hlubší znalosti o problematice a budete maximálně vybaveni na svou novou ozdravnou cestu. Hodně štěstí při uzdravování!
Terezko, moc děkuji za podporu, kterou jsi mi v nelehkých začátcích dala, ať už odpovědi na mé otázky nebo na otázky ostatních. Celý kurz mě velice inspiroval, vzala jsem zodpovědnost do svých rukou a udělala razantní změnu ve stravování. Za to ti moc děkuji.
Kurz mi dal možnost seznámit se se stravováním a fungováním našeho těla od základů - pěkně přehledně od "buňky" po jídlo na talíři.
Bonusové lekce kurz povýšili na jinou úroveň. Nemám analytické myšlení, tak jsem potřebovala ucelené informace, pěkně "polopatě" a lidsky řečené a uchopitelné. To tento kurz naplnil.
Sama jsem si autoimunitním protokolem v minulosti prošla ve snaze vyřešit své zdravotní potíže, včetně ekzému, snížené funkce štítné žlázy a různých trávicích obtíží. Vyzkoušela jsem toho předtím už hodně a nic nezabíralo. Pomohl mi právě až autoimunitní protokol (AIP), na kterém je založen Terezin kurz, v kombinaci s vytrvalou prací na sobě a na své psychice. Toho jsem dosáhla pomocí EFT, kvantové léčby, meditací a dalších technik, z nichž většinu uvádím v e-boku 10 tipů na zvládání stresu, který je jako bonus zdarma součástí tohoto kurzu.
AIP je celostní protokol a je třeba se nesoustředit pouze na stravu. Změna jídelníčku je určitě dobrý začátek, ale je nutné řešit také příčiny potíží, které jsou mnohdy uloženy hluboko v podvědomí. Jít do sebe a zjistit, co nám nemoc chtěla ukázat, co je potřeba v našem životě změnit - eliminovat stres, dbát na kvalitní spánek, najít si čas na sebe, ale i na rodinu a přátele, zkrátka se zaměřit na svůj celkový životní styl.
Pokud mají zdravotní potíže děti, je dobré, aby na sobě pracovali i rodiče, protože malé děti jsou na své rodiče hodně napojené. O tom se více dozvíte právě v mém bonusu.
Terezka má zkušenosti právě se zdravotními potížemi u dětí a ve svém kurzu krásně shrnula a vysvětlila, jak se těchto potíží můžete pomocí AIP dlouhodobě zbavit. Provede vás protokolem krok po kroku, vše vysvětlí a nabídne výběr receptů vhodných pro celou rodinu. Pokud vaše dítě trpí nějakou chronickou nemocí, jako jsou atopický ekzém, alergie, nějaké trávicí potíže, včetně potravinových intolerancí, tento kurz je určitě nejlepším místem, kde začít.
Tento kurz můžu jenom doporučit - pomohl nám pochopit do hloubky, jak důležité jsou naše stravovací návyky, jaký dopad na nás mají v současnosti a jaký budou mít do budoucna. Nejviditelnější výsledky jsou zatím vidět na manželovi - přestala mu téct krev z nosu, ruka s ekzémem se mu hodně zlepšila a jako bonus zhubl 11 kilo. Nejlepší na tom je, že tento typ stravování je mu blízký, takže se do něj jako dosud do jediného reálně zapojil.
Děkují vám moc za to, že jsem se posunula do fáze prevence nemocí a ne jejich léčení. Změnil se mi celkový pohled na dnešní medicínu a zvyky a vím, že pokud se člověk nenaučí sám se o sebe postarat, tak to za něj nikdo neudělá. Ale ke všemu musí člověk dospět, a to se mi povedlo hlavně díky vám.
Z kurzu jsem opravdu nadšená - kvalitní zpracovaní informací, žádné zahlcení, odkazy, prospěšné úkoly … Děkuji!
Dlhodobo pociťujem chýbajúce vzdelávanie v oblasti výživy. Osobne som si zažila, ako sa človek môže ocitnúť v pasci, ak sa vydá cestou informácií postavených „na vode“. Ak pridáte vlastnú tvrdohlavosť a zľahčovanie zdravotných problémov, klbko sa poriadne nabalí.
V čase, keď sa odohrával môj príbeh, boli informácie o vhodnom stravovaní pre autoimunitné ochorenia len na zahraničných stránkach. Osobne obdivujem ľudí, ktorí obetujú svoj čas na vzdelávanie a hľadanie najnovších poznatkov v oblasti výživy. Terezke sa navyše podarilo všetky podstatné informácie usporiadať a vytvoriť veľmi praktický prehľadný a zmysluplný kurz.
Milým prekvapením boli pre mňa motivačné videá. Povedzme si úprimne, u každého z nás sa objavia pochybnosti, neistota, otázky. Reakcie okolia davajú tiež poriadne zabrať. Nechýbajú ani typy ako sa stravovať mimo domu, čo dať deťom do školy a ako komunikovať zmeny v stravovaní. V kurze sa myslí na všetko! Tak smelo do toho!
Kurz je výborně sestaven a zpracován. Moc se mi líbila teoretická část i s bonusy, člověk tak nějak víc chápal, proč do toho jít. Ke spoustě věcí se neustále vracím. Recepty jsou neodmyslitelnou pomůckou a motivační videa vše krásně doplňují. Moc za kurz děkuji. Musím vážně moc pochválit, jak je zpracován. A to nejen teoreticky, ale i graficky!
Kurz splnil moje očakávania. Obsahuje pokope nielen všetky dôležité informácie, ale predovšetkým konkrétne rady ako ich zaradiť do nášho života. Sekcia recepty ponúka pekný výber jedál, od ktorých sa dá odraziť a upravovať si už podľa seba. Ďaľším prínosom je neustála podpora lektorky. Na všetky moje otázky som dostala adekvátne odpovede, za čo som vďačná.
Kurz mi pomohl dovyřadit zbytek potravin, které syna mohly dráždit. Mám už dávno Vaši knihu, studuji stravu od synových 3 měsíců, takže spousta informací pro mě nebyla nová. Kurz je ucelený, vše perfektně vysvětleno. A pak Vaše osobnost je také zásadní. Je cítit, že nám všem opravdu chcete pomoct. Děkuji.
Vdaka tomuto kurzu viem ako si zlepsit svoje zdravie a znovuobnovit imunitu. Kurz mi ponukol podrobny postup ako postupovat v ramci ozdravneho programu krok za krokom. Taktiez ocenujem recepty. Velkym benefitom je podpora zo strany autorky. Dakujem.
Kurzem jsem byla nadšená. Propojily se mi všechny předchozí poznatky a zjistila jsem i mnoho nového. Všechno jednoduše popsané, srozumitelné, jasné. A k tomu každodenní podpora na Facebooku.
Už dříve jsem prošla eliminačními protokoly, ale žádný mi nepomohl. Dnes už vím proč, je potřeba delší čas a pak začít zařazovat problematické potraviny. Ještě jednou moc děkuji za Vaši práci.
Kurz je velice přínosný z hlediska informací o výživných hodnotách jednotlivých potravin, jak vyléčit střeva, jak nastavit rovnováhu v těle. Líbí se mi jak je kurz opravdu komplexní, propracovaný včetně motivace, jak veškeré změny zvládnout. Paní Broschová předává své znalosti nastudované během několika let v uceleném balíčku, myslím, že to se jinde sehnat nedá. Navíc podané velice příjemnou formou. Děkuji.
Mám za sebou kurz výživového poradenstva akreditovany ministerstvom školstva SR. Musím povedať, že tento AIP kurz bol pre mňa oveľa prinosnejši, informácie komplexné, pekne logicky vyskladané a postupne dávkované, bez zbytočnej vaty. Za seba môžem s kludnym svedomím odporučiť ho nielen mamičkám detí vramci prevencie a podpory liečby autoimunitnych ochorení, ale aj výživovými poradcom a lekárom.Verim, že svoje zdravie a život máme vo svojich rukách a najdôležitejšie je robenie informovaných rozhodnutí v živote. Tento kurz má potenciál pomôcť nielen jednotlivcom ale cez nich aj celej spoločnosti, vrátiť sa ku skutočným hodnotám. Zo srdca zaň ďakujem.
Za mě kurz splnil očekávání. Teoretická část mě bavila, těšila jsem se na nové informace, i když spoustu jsem toho zapomněla. Bez receptů by to určitě nešlo a velmi přínosné je uvádění tipů na konkrétní produkty a výživové doplňky a to kde se dají koupit.
O AIP som mala veľa informácií, ale stále mi tam chýbali súvislosti a tým pádom aj odhodlanie.... Kurz bol veľmi systematický, podrobný čo mi pomohlo lepšie pochopiť, ale aj prijať prečo je to tá najpriaznivejšia cesta ku zdraviu. Ďakujem, neľutujem, že som sa zúčastnila.
Online kurz se mi velmi líbil. Dozvěděla jsem se spoustu teoretických informací, které jsem do té doby nevěděla, anebo si je nedokázala dát do souvislostí. Velmi přínosná pro mě byla motivační videa, abych vše dokázala z teorie obrátit do praxe. A v neposlední řadě i podpora, že v tom všem nejste sami, a že prvotní zhoršení je poměrně běžné a je potřeba vytrvat. Děkuji Tereze, že měla sílu a chuť tento kurz připravit.
ROZHOVORY
MOJE OSOBNÍ ZKUŠENOST

Do kurzu je možné vstoupit do pondělní půlnoci 27. 9. 2021
Kurz pak odstartuje 4. 10. 2021


Pokud vás napadá nějaká otázka, kterou byste potřebovali zodpovědět, neváhejte mě kontaktovat na můj e-mail tereza@terezabroschova.cz.
Moc ráda s vámi vše proberu.