RECENZE KUCHAŘKY VAŘÍME TROCHU JINAK

O kuchařkách by se nemělo dlouze psát, z kuchařek by se mělo vařit. A zvlášť z takových jakou je kuchařka VAŘÍME TROCHU JINAK od Jany Dell Plotnárkové a Žanety Kremsy.

Původní česká paleo a GAPS kuchařka od autorek úspěšného blogu Živá kultura vám přináší přes 100 báječných receptů, které jsou přirozeně bez lepku, cukru a splňují dnešní trend paleo stravování.

Kuchařka je tak ideální pro lidi, kteří v dnešní době hledají zdravý životní styl, jednoduchost a kvalitu.

Tolik anotace na zadní straně. Já bych k tomu dodala, že kuchařka je plná barev, chutí a vůní z celého světa. Najdete tu celé spektrum jídel od snídaní, svačinek, polévek, hlavních jídel, příloh až po dezerty, nápoje a základní recepty typu domácí kokosové mléko, koření či vanilkový extrakt.

V kuchařce jsou jak variace na tradiční jídla jako je bublanina či žemlovka, ale také si můžete udělat paleo variantu sushi nebo uvařit trhané jehněčí s granátovou salsou. Záběr receptů je opravdu široký a dobře promyšlený.

Recepty doprovází krásné fotografie přímo od autorek, což na mě působí velmi autenticky.

Skvělou pomůckou je tematický rejstřík, který se bude hodit všem, kteří drží buď GAPS dietu nebo mají omezení v konzumaci vajec či ořechů. Můžou si najít v knize jen ty recepty, které zapadají do jejich stravovacího způsobu.

Ať už vaříte podle GAPS a palea, nebo jen chcete odlehčit svůj jídelníček od mouky a cukru, tato kuchařka vám rozšíří obzory a ukáže, že zdravé jídlo nemusí být nuda a dá se voňavě a chutně připravit i z těch nejzákladnější potravin.

Kuchařka se dá pořídit jak v tištěné, tak v elektronické verzi na stránkách autorek zivakultura.cz, kde si můžete prohlédnout i celý obsah.


Já už jsem hodně dobrot z kuchařky uvařila a chystám se na další. Některé jsem i stihla vyfotit, než se po nich zaprášilo. Jo a tu bublaninu doporučuju dělat z dvojité dávky. 😉

Tereza Broschová
Mou vášní je hledání odpovědi na to, co je zdravý životní styl a zdravá strava a považuji se za celoživotní studentku, protože jedině v tomto nastavení je možné být stále otevřená novým poznatkům. Jako máma dvou synků jídlo dennodenně řeším ve své kuchyni a mým cílem je inspirovat ostatní, že vařit se dá zdravě, rychle a jednoduše.
 
Jsem propagátorkou životnímu stylu paleo, který preferuje opravdové jídlo a i o tom je moje kniha Opravdové jídlo pro děti - proč a jak začít vařit paleo.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *