JAK SE PÍŠE KNIHA O DĚTSKÉ VÝŽIVĚ

V květnu roku 2016 jsem na svých stránkách začala prodávat e-book zabývající se dětskou výživou. Měla jsem potřebu sepsat vše, co jsem se o paleo stravování dozvěděla srozumitelně a s ohledem na české prostředí.

Byl to e-book určený pro lidi, kteří se o paleu dozvěděli, ale nevěděli, jak a čím začít, kde hledat informace, kam v Čechách pro suroviny a jestli je vůbec paleo vhodné pro děti.

E-book se prodával dobře, nicméně jsem věděla, že těmto informacím by mnohem více slušela tištěná podoba. Ovšem představa vydání knihy pro mě byla natolik v říší snů, že jediné, co jsem udělala, bylo napsání tohoto záměru na papír.

A vesmír se spojil

Nechtěla jsem knížku vydávat přes žádné vydavatelství, cítila jsem, že tohle je jen můj projekt (jakkoliv zatím nedostižný).

A pak se Vesmír spojil a seslal mi znamení. :-) Abyste rozuměli, najednou jsem se dozvěděla, že nám skončilo spoření, na které jsme s manželem už několik měsíců nic nepřispívali a naprosto zapomněli, že ho vůbec máme.  Rozhodnutí co uděláme s penězi bylo vyřešené za pár minut – půjde to na vydání knížky.

2. března jsem si do svého pracovního deníku napsala „do konce dubna připravit knížku k tisku”. Ha, ha, ha, chce se mi teď říct. Postupně jsem se totiž rozhodla, že původní e-book rozšířím o kapitolu o základech výživy a také o vysvětlení principů paleo stravy. A nezůstalo jen u toho, i některé další kapitoly se rozrostly.

Bonusy v knize

To bych ale nebyla já, abych tím skončila. Jako bonus je v knize i 7 skvělých receptů od paleo kuchařky Lucky Grusové a 3 rozhovory se zajímavými ženami, které se výživě věnují – MUDr. Ludmilou Elekovou, GAPS terapeutkou Janou Dell Plotnárkovou a výživovou poradkyní Hanou Štipák.

Přestože se výživě věnuji už nějaký ten pátek, vždy je nutné mít i názor někoho dalšího, kdo poukáže na nejasnosti nebo na nepřesné formulace. Proto jsem nadšená z toho, že odborné připomínkování mi dělá Jan Vyjídák, člověk, který má v oblasti výživy znalosti a přehled jako málokdo. (Doporučuji sledovat jeho projekt Neslazeno.cz a také první český think-tank v oblasti výživy a zdravotní prevence Globopol, jehož je členem).

Kniha vyjde v černobílém provedení, ale bude doplněna o svěží a vtipné ilustrace. A dnes se koupu v pocitu radosti z toho, že mi jazyková korektorka napsala, že je knížka čtivá, zajímavá a krásně napsaná a že tak kultivovaný text už dlouho v ruce neměla.

Finišujeme

To, co začalo na začátku března v současné chvíli nabírá na obrátkách a když vše poběží tak, jak má (a o to já se postarám), tak se do mé knihy můžete začíst už na začátku října.

A jestli chcete, aby vám to neuteklo, nechte mi na sebe mail, na který vám o vydání knihy dám vědět>>

Tereza Broschová
Jsem certifikovaná výživová poradkyně a specialistka na preventivní a funkční výživu.
 
Často pracuji s terapeutickým autoimunitním protokolem (AIP). Učím rodiče, jak výživným jídlem podpořit své děti, aby byly zdravé a spokojené, a pomáhám dospělým, aby našli svou cestu ke zdraví. Moje kniha Opravdové jídlo pro děti - proč a jak začít vařit paleo a online kurz Opravdovým jídlem ke zdraví vám ukážou, jak na to.
 
Nabízím i individuální konzultace pro vás a vaše děti.

Trápíte se vy nebo vaše děti s nějakým chronickým onemocněním?

Díky tomuto e-booku zjistíte, že jídlem se dá léčit. Dozvíte se o terapeutické dietě AIP, která dokáže restartovat organismus a spustit jeho samouzdravovací schopnosti.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.