BATÁTOVÉ BURGERY

Tento recept na batátové burgery je dělaný z obraného masa z kostí použitých na vývar. Můžete ale burgery udělat i ze syrového mletého masa, jen je potřeba je delší dobu péct nebo smažit.

Co budete potřebovat

(12 ks o průměru 5 cm)

 • 500 g masa z vývaru
 • 140 g cibule (1 větší)
 • 2 vejce
 • 2 stroužky česneku
 • oregano, čerstvá petržel
 • sůl, pepř
 • batáty
 • rajčatový protlak
 • zelenina do burgerů – cibule, rajče, ledový salát

Jak na to

 1. Obrané maso z kostí nakrájejte na menší kousky, k tomu přidejte nadrobno nakrájenou cibuli, prolisovaný česnek a vejce. Ochuťte solí, pepřem, oregánem a jemně nakrájenou čerstvou petrželí.
 2. Vše smíchejte dohromady v hmotu, z níž vytvořte burgery, které skládejte na plech vyložený pečicím papírem.
 3. Batáty umyjte a nakrájejte na stejně široké (cca 1 cm) kolečka. Ty přidejte na plech k burgerům.
 4. Troubu předehřejte na 200 °C a pečte 25 minut. Během pečení burgery i batáty jednou otočte.
 5. Maso a batáty můžete usmažit i na pánvi, v tom případě rozehřejte vyšší vrstvu tuku (sádlo, ghí) na pánvi a smažte z každé strany 4 minuty.
 6. Během pečení si připravte zeleninu do burgerů. Cibuli a rajčata nakrájejte na kolečka, ledový salát natrhejte/nakrájejte na menší kousky.
 7. Rajčatový protlak smíchejte s oregánem, případně dalším kořením dle chuti.
 8. Upečené batáty potřete ochuceným rajčatovým protlakem a v libovolném pořadí naskládejte na sebe masové placičky a nakrájenou zeleninu, zakončete zase plátkem batátu.
 9. Pokud vám burgery nedrží na sobě, zapíchněte do nich špejli.

Pokud jsou děti malé a neocení podobu burgeru, můžete jim masové placičky naservírovat se zeleninovým pyré, pečenou či jinak upravenou zeleninou.

Dobrou chuť! :-)

Tereza Broschová
Jsem výživová poradkyně a propagátorka opravdového jídla. K výživě se jsem se dostala před lety kvůli zdravotním problémům svého staršího syna a svět zdravého stravování a smysluplný životní styl paleo mi učaroval natolik, že jsem se rozhodla věnovat se mu i profesně.
 
V současné době se nejvíce zabývám dětskou stravou a terapeutickým protokolem AIP. Učím rodiče, jak výživným jídlem podpořit své děti, aby byly zdravé a spokojené. Moje kniha Opravdové jídlo pro děti - proč a jak začít vařit paleo a online kurz Opravdovým jídlem ke zdraví vám ukážou, jak na to.
 
Nabízím i individuální konzultace pro vás a vaše děti.

Trápíte se vy nebo vaše děti s nějakým chronickým onemocněním?

Díky tomuto e-booku zjistíte, že jídlem se dá léčit. Dozvíte se o terapeutické dietě AIP, která dokáže restartovat organismus a spustit jeho samouzdravovací schopnosti.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.