PAŠTIKA Z PEČENÝCH JATER

Recept, který využijete jako svačinu pro děti i jako pohoštění pro přátele.

Játra jsou obrovským zdrojem vitamínu A a jsou bohaté i na vitamín D, B12 (a další vitamíny ze skupiny B), hořčík, železo a další minerály. Zcela určitě by tak neměly chybět v jakékoliv podobě v dětském jídelníčku!

Co budete potřebovat

 • 500 g kuřecích jater
 • 1 lžíce tuku (přepuštěné máslo / sádlo)
 • 2 stroužky česneku
 • 1 čajová lžička tymiánu
 • 5 kuliček celého pepře
 • 2 bobkové listy
 • 150 – 200 ml kokosového mléka / vývaru
 • sůl

Jak na to

 1. Česnek nakrájejte na kolečka a dejte na dno zapékací misky.
 2. Játra umyjte, očistěte od blan a nejlépe v jedné vrstvě poklaďte na česnek.
 3. Posypte tymiánem, celým pepřem, bobkovými listy a přidejte lžíci tuku a přibližně 3 polévkové lžíce vody/vývaru (játra by neměly plavat ve vodě).
 4. Dejte péct do předehřáté trouby na 175 °C na 25 minut.
 5. Upečená játra osolte, odeberte bobkové listy a rozmixujte s kokosovým mlékem (případně vývarem nebo obojím). Tekutiny dejte raději méně a podle konzistence případně přilijte.
 6. Hotovou paštiku podávejte namazanou na zelenině (kolečka okurky, kedlubny, bílé ředkve, půlky papriky) či paleo pečivu nebo nabírejte zeleninovými hranolky.

Do paštiky můžete vmíchat na tuku orestovanou cibuli, plátky mandlí či slunečnicová semínka.

Skladujte v lednici v uzavřené nádobě, nejlépe zalitou vrstvou přepuštěného másla nebo sádla. Paštiku je možné i zamrazit.

Poznámka od Terezy:

Možná už jste se setkali s tvrzením, že játra není dobré používat, pokud nejsou v bio kvalitě, protože jsou plná toxinů. Chtěla bych vás ujistit, že se nic takového nikdy nepotvrdilo.

Je vždy lepší mít vnitřnosti v bio kvalitě nebo od domácích zvířat, ale pokud nemáte jinou možnost, kupujte i z běžné produkce. Stále budou plné nezbytně nutných mikroživin.

Daniela Stará
Jsem máma 4letého Sebastiana a svůj volný čas nejraději trávím v kuchyni. O zdravé stravování jsem se začala zajímat už s prvními příkrmy svého synka a postupem času změnila stravovací návyky celé naší rodiny.
 
Jsem přesvědčená, že správná výživa je pro zdraví dětí důležitá a dělám vše pro to, aby ze Sebastiana vyrostl silný, zdravý člověk s pozitivním vztahem k opravdovému jídlu. Pokud i vy máte stejný cíl, inspirujte se mými recepty.
 
Najdete mě i na Instagramu.

Trápíte se vy nebo vaše děti s nějakým chronickým onemocněním?

Díky tomuto e-booku zjistíte, že jídlem se dá léčit. Dozvíte se o terapeutické dietě AIP, která dokáže restartovat organismus a spustit jeho samouzdravovací schopnosti.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.